Igrač trenutka u ATP krugu, u osmini finala u Madridu

Jannik Sinner plasirao se u osminu finala ATP turnira u Madridu, nakon što je u dva seta svladao Pavela Kotova rezultatom 6-2, 7-5.

Jannik GrešnikFoto: Martin KEEP / AFP / Profimedia

Jannik Sinner, pobjeda protiv Pavela Kotova u Madridu

Jannik Sinner nastavlja odličan niz iz 2024. godine, uspjevši se plasirati u osminu finala ATP turnira u Madridu.

Ovogodišnji prvak na Australian Openu, Rotterdamu i Miamiju, Sinner (2 ATP) deklasirao je Pavela Kotova (72 ATP), na kraju meča koji je trajao sat i 39 minuta.

U osmini finala učenik Darrena Cahilla sastat će se s pobjednikom dvoboja Flavija Cobollija (74. ATP) i Karena Khachanova (17. ATP).

Carlos Alcaraz i Stefanos Tsitsipas jedini su igrači koji su uspjeli pobijediti Sinnera 2024. Prvi ga je pobijedio u finalu Indian Wellsa, a Grk mu je ukrao naslov u Monte Carlu.

Sinner ima 25 pobjeda ove godine i više od 4 milijuna dolara zarade (ukupno 21 milijun dolara).

Mutua Madrid Open održava se od 25. travnja do 5. svibnja i dio je ATP Masters 1000 kategorije, nudi ukupne nagrade od 7.877.020 eura, a glavni prvak je Španjolac Carlos Alcaraz (2022., 2023.).