Iga Swiatek otkrila je tajnu uspjeha u finalu WTA Madrida

Iga Swiatek osvojila je WTA turnir u Madridu, nakon što je svladala Arynu Sabalenku u tri seta rezultatom 7-5, 4-6, 7-6(7).

Iga SwiatekFoto: Dubreuil Corinne/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Iga Swiatek spasila je tri meč lopte u finalu protiv Aryne Sabalenke

Meč između Ige Swiatek i Aryne Sabalenke dosegnuo je dramatičan vrhunac u Madridu.

Igračica iz Bjelorusije imala je tri prilike za prekid spora, ali je svaki put vodeća WTA uspjela spasiti i ostati u meču.

Štoviše, na kraju tri sata i 11 minuta, Iga Swiatek je zatvorila meč i postala prvakinja u Madridu.

Poljakinja je upitana u čemu je tajna njezina povratka, a ona je istaknula kako je sloboda u njezinoj igri na kraju presudila.

“Mislim da se više radilo o tome tko je manje pod stresom i tko može igrati s više slobode. Također mislim da sam u mnogim trenucima utakmice donosio vrlo hrabre odluke.

Ponekad sam malo zaostajao s ove točke gledišta u sporovima s Arynom i pokušavao sam se od početka prisiliti da budem agresivniji, da riskiram.

Proveo sam dosta meča pokušavajući se još malo opustiti. Osjećao sam da bih mogao igrati bolje zbog prethodnih dana, ali utakmica protiv Aryane nikad nije laka.

Imao sam puno razmišljanja i jako sam sretan što sam psihički izdržao kada je ona imala 3 meč lopte. Pomogao mi je i servis u tim trenucima, nisam razmišljao o rezultatu, fokusirao sam se na svaki poen.” – rekla je, shodno tome Punto de Break.

Bit će poznato nakon finala između Swiatek i Sabalenke

• Aryna Sabalenka dvaput je osvojila turnir u Madridu: 2021. i 2023. godine.
  • S druge strane, Iga Swiatek je prvi put osvojila trofej Caja Magica.
  • Finale 2023. dovelo je iste igračice licem u lice: Sabalenka je pobijedila u tri seta, 6-3, 3-6, 6-3, nakon dva sata i 26 minuta.
  • Swiatek trenutno vodi 7-3 u međusobnim dvobojima sa Sabalenkom.
  • Swiatek ima 26 pobjeda u tekućoj sezoni i 4 poraza.
  • Iga je 2024. pobijedila u Dohi, Indian Wellsu i Madridu.
  • Punim imenom Iga Natalia Swiatek, svjetska vodeća je osvojila 20 titula u svojoj karijeri, od kojih su 4 Grand Slam: Roland Garros (2020., 2022., 2023.) i US Open (2022.).