Gledajte UŽIVO: Sturm Graz – Slovan Bratislava

Slovan je s drugog mjesta u skupini A prošao u nokaut fazu.

Nogometaši SK Slovan Bratislava ulaze u europsko nogometno proljeće. U prvoj utakmici doigravanja za osminu finala Europske konferencijske lige čeka ih prepreka u vidu austrijske momčadi Sturm Graz. Početni udarac također na ekranima RTVS:Sport na rasporedu u 18.45 sati.

Trener Vladimír Weiss sr. imao je nekoliko briga prije meča. Na golu ne može računati na prvog Milana Borjana koji zbog kartona i ozljede neće startati. Njegovo mjesto zauzet će Martin Trnovský.

Također će izostati Cesar Blackman zbog bolesti, a Kevin Wimmer će odraditi suspenziju zbog tri žuta kartona u skupini A. U momčadi također nema Sharania Zuberua i zimskog pojačanja Spyrosa Risvanisa.

No, moći će se osloniti na Vladimíra Weissa Jr., koji je naveden kao zamjena. Nakon lakše ozljede u borbu ulazi i Juraj Kucka.

Sturm Graz – Slovan Bratislava 1:2 – u prvom poluvremenu

Ciljevi: 4. Biereth – 8. Rodrigues

Sklopovi:

Sturm Graz: Jaroš – Gazibegović, Affengruber, Wüthrich, Prass – Gorenc Stankovič, Lavalee – Kiteishvili, Horvat, Sarkaria – Biereth

Slavenska Bratislava: Trnovský – Zmrhal, Bajrič, Kashia, Pauschek – Kucka, Savvidis, Kankava – Strelec, Rodrigues, Barseghyan

I. polovina:

Prvu priliku za pogodak Slovan je stvorio nakon samo 45 sekundi, kada je Rodrigues realizirao set. Međutim, naciljao je pored stative.

Tri minute kasnije Biereth nije pogriješio, pogodio je desnom nogom iz šesnaesterca za vodstvo domaćina od 1:0.

No, Slav se brzo uspio otresti. U osmoj minuti Slovanisti su osvojili loptu na sredini terena, Zmrhal je izbio prema naprijed gdje je pronašao Rodriguesa koji je izjednačio na 1:1.

Pogledajte gol Rodriguesa:

U 17. minuti Strelec se sjurio prema vrataru domaće momčadi kojeg je Barsegghan izgurao. Međutim, strijelac se spetljao u vlastite trikove. Nakon naknadnog dodavanja Gersonu, čiji je udarac jedan od domaćih igrača skrenuo, sudac je pokazao ofsajd.