Početna momčad Piratesa: M Buthelezi, T Sesane, T Xoki, I Maela, T Lebitso, T Mbatha, M Makhaula, R Mofokeng, P Maswanganyi, T Mabasa, M Saleng. Zamjene: S Mpontshane, T Monyane, N Ndlondlo, E Makgopa, K Dlamini, L Kapinga, K Kimvuidi, S Baloni, S Mthethwa.

0′

Početna strana Royal AM: M Mpoto, K Shezi, W Mabuza, A Jiyane, T Matlaba, K Mahlasela, S Msomi, S Magaqa, A Maxwele, S George, K Ndlovu. Zamjene: H Nyame, M Dlamini, S Kobedi, M Macuphu, L Manganyi, M Sera, M Thikazi, M Masuku, S Cele.

0′

U međusobnim dvobojima između ovih strana, Pirates ima prednost u zadnjih pet susreta, s tri pobjede. Druge dvije utakmice bile su neriješene.

0′

Domaći Royal je 13. na tablici, 11 bodova iza Piratesa koji zauzimaju treće mjesto.

0′

Dobar dan i dobrodošli u ovaj tekstualni komentar uživo s PSL bitke između Royal AM-a i Orlando Piratesa sa stadiona Harry Gwala u Midlandsu.

1′

Bitka je u tijeku, a Royal u punom plavom započinje akciju protiv Piratesa obučenih u svoju crnu traku.

2′

U susretu prvog kola Pirati su slavili 4-2. Brz početak ovog okršaja obećava još jednu feštu golova.

5′

Pirati izvode slobodan udarac, ubacio ga je Maswanganyi, a vratar Mpoto lagano izvodi.

7′

Piratesov playmaker Maswanganyi pada u izazovu, ali igra se nastavlja.

9′

Xoki je dobio žuti karton zbog grubog obračuna, što naglašava težinu ovog susreta.

12′

Lebitso šutira prema golu za Pirates, i to ravno u Mpotove rukavice.

14′

Ndlovu iz Royala je opomenut zbog guranja Lebitsoa s leđa.

16′

T Monyane mijenja Lebitsoa kojemu je bilo potrebno liječenje nakon onog okršaja Ndlovua.

17′

Matlaba je dobio žuti karton zbog brzopletog klizanja napadača Piratesa Mabase.

19′

Mofokeng izvodi udarac iz kuta, a Matlaba čisti na bližoj vratnici.

21′

Saleng dobiva priliku utrčati prema golu, a Mpoto juri iz svog šesnaesterca kako bi prvi došao do lopte i izbacio je.

23′

Royal osvaja svoj prvi korner. Pirati ga lako rješavaju.

25′

Monyane iz Piratesa čisti centaršut i priznaje korner, drugi za Royala.

26′

Bucsov Sesane osvaja obrambeni slobodni udarac nakon izazova Georgea.

29′

Maswanganyi osvaja sporni jedanaesterac na rubu šesnaesterca pod izazovom Mabuze i pretvara i dovodi Pirates u vodstvo.

32′

Ndlovu presjeca dodavanje i trči prema obrani Piratesa. Ubacuje se unutra i otvara prostor za udarac, pucajući slabo pored gola.

35′

To je afera “stani-start” s napadima. Mahlasela iz Royala posljednja je na liječenju.

38′

Royal je prisiljen igrati loptu unatrag pod tijesnim golom Piratesa.

41′

Pirates dobiva priliku za break, samo da bi Monyane presnažno udario svoje dodavanje prema Maswanganyiju, a lopta je ostala izvan igre.

44′

Buthelezi pravi nered u bacanju izašavši iz svog šesnaesterca, dopuštajući slobodan udarac Royalu.

45′

Popuštanje za Gusare. George izvodi slobodan udarac, a Buthelezi se iskupljuje dodirom kojim ga odbija na gredu i izlazi iz igre.

46′

U tijeku je drugo poluvrijeme na stadionu Harry Gwala, a Pirates vodi protiv Royal AM 1-0.

47′

U prvoj minuti dodane su tri minute, a Royal dobiva još jedan set. Ovoga puta Pirati udobno čiste kut.

48′

Royal nikada nije pobijedio Pirates u šest susreta. Momčad iz Midlandsa se trudila da se vrati u izjednačenje, protiv odlučne zadnje linije Bucsa.

49′

Maswanganyijev sretan jedanaesterac razdvaja ove momčadi u žestokom okršaju u glavnom gradu KZN-a. Borba je već vidjela jednu zamjenu zbog ozljede, dok su tri igrača rezervirana za teške izazove.

49′

Još jedan slobodni udarac za Royal. Lopta je ubačena, a Buthelezi dolazi u dodir kako bi je skrenuo na Georgea i izvan igre.

50′

Maswanganyi je zaradio udarac iz kuta za Pirates.

51′

Mofokeng izvodi drugi uzastopni udarac iz kuta nakon što je George izbio prvi.

52′

George osvaja napadačko ubacivanje nakon što je Xoki spriječio njegovo trčanje.

55′

Mofokeng, Monyane i Saleng kombiniraju se kako bi razvukli Royalovu obranu i lopta je udarena nisko, gdje Mpoto blokira.

56′

Mbatha pomaže u započinjanju napada i završava ga tako što se uhvatio za Maswanganyijevo dodavanje koje je odvajalo obranu i kotrljao loptu pored Mpota.

60′

Gusari čine dvostruku promjenu. Saleng i Xoki prave mjesta K Dlaminiju i S Mthethwi

62′

Mbatha presjeca Mptotovo dodavanje suigraču, a Royalov Matlaba ga zatvara na vrijeme.

64′

Magaqa je presjekao dodavanje i dodao Georgeu koji je dobio udarac iz zaleđa.

65′

Dupli kusur. M Macuphu i M Thikazi mijenjaju Msomija i Ndlovua za domaći Royal.

68′

Pirati su uključili malo bljeskalice i otmjene poteze u kraljevskoj polovici, uzbudivši publiku punu dvoranu.

72′

Jiyane je dodan na listu žutih kartona nakon prekršaja nad Makhaulom koji zahtijeva time out za tretman.

75′

Mofokeng je čisto završio nakon utrčavanja na dodavanje Mabase. To mu je treći ligaški gol ove sezone.

77′

Za Royala sve ide po zlu. Mabuza je dobio žuti karton zbog povlačenja dresa.

80′

Makhaula pada ozlijeđen, dok se Royal priprema za daljnje izmjene.

82′

Zamjena Dlamini postiže ubačaj koji ulijeće i hvata vratara izvan pozicije.

85′

Royal napravi trostruku promjenu s M Dlaminijem, M Masukuom i S Celeom koji zamjenjuju Georgea, Shezija i Mabuzu.

87′

L Kapinga i K Kimvuidi mijenjaju Mofokenga i Maswanganyija za Pirates

88′

Maswanganyi je dobio žuti karton zbog gubljenja vremena dok je napuštao teren.

90′

Uobičajeno vrijeme je isteklo, a suci su signalizirali četiri minute izbornog vremena.

92′

Makhaula iz ekipe Bucs ulazi u knjigu žutih kartona zbog nespretnog starta.

94′

Ovo je završetak ovog tekstualnog komentara uživo s ove PSL utakmice na stadionu Harry Gwala. Hvala vam što ste nam se pridružili.

94′

Pirates je zaključio ugodnu pobjedu sa slučajnim penalom u prvom poluvremenu nakon kojeg su uslijedila tri udarca u drugom poluvremenu. Bucs održava svoj rekord bez poraza protiv domaće momčadi. Rezultat zadržava Pirates na trećem mjestu na tablici, a Royal ostaje 13. na ljestvici.