Favorit eliminiran u drugom kolu WTA Rim

Liudmila Samsonova eliminirana je u drugom kolu WTA Rim, nakon što ju je u dva seta porazila Diana Shnaider rezultatom 6-1, 6-3.

Ljudmila SamsonovaFoto: ROB PRANGE / AFP / Profimedia

Liudmila Samsonova, poražena od Diane Shnaider u drugom kolu u Rimu

Liudmila Samsonova zaustavljena je u drugom kolu WTA turnira u Rimu.

Igračica koja zauzima 17. mjesto na svjetskoj ljestvici poražena je u dva seta od Diane Shnaider, 62. WTA igračice, nakon meča koji je trajao sat i 28 minuta.

Za Samsonovu, ispadanje u drugom kolu u Rimu slijedi nakon ispadanja u drugom kolu u Miamiju, poraza u prvom kolu u Stuttgartu i ispadanja u trećem kolu u Madridu.

Za Dianu Shnaider slijedi dvoboj trećeg kola s pobjednicom meča između Emme Navarro (22 WTA) i Paule Badose (126 WTA).

WTA Rim održava se od 7. do 19. svibnja na zemljanoj podlozi u kompleksu Foro Italico. Ima ukupni nagradni fond od 5.509.771 dolara i dio je kategorije “WTA 1000”. Titularna prvakinja je Kazahstanka Elena Rybakina.