EL: Leverkusen do polufinala, Liverpool eliminiran s Atalantom

Nakon domaćeg poraza, gostujuća pobjeda nije mu bila dovoljna za prolaz dalje.

Nogometaši Bayer Leverkusena plasirali su se u polufinale UEFA Europske lige. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala u četvrtak (18. travnja) remizirali su 1:1 kod West Hama, a kod kuće su slavili 2:0.

Za finale će se suočiti s AS Roma, koja je pobijedila AC Milan 1:0 i 2:1. FC Liverpool je eliminiran od Atalante iz Bergama, nakon 0:3 poraza kod kuće, gostujuća pobjeda 1:0 nije im bila dovoljna za prolaz.

Michail Antonio doveo je West Ham u vodstvo kada je u 13. minuti glavom pogodio ubačaj Jarroda Bowena. Njegova momčad došla je do lopte nakon blijede igre gostiju.

Bili su aktivni početkom drugog poluvremena, kada su nekoliko puta pokušali probiti s desne strane, ali nisu iznenadili vratara Lukasza Fabiňskýja. Potom je došla dvobojna faza u kojoj se očekivala pojačana aktivnost Londončana.

No, “Kladivári” nisu smislili ništa opasnije i lopta je nakon udarca Jeremieja Frimponga uz trčanje braniča Aarona Cresswella završila u njihovoj mreži.

AC Milan više od sat vremena igre nije iskoristio brojčanu prednost koju je AS Rome imao, a nakon domaćeg poraza 0:1, protivniku u omjeru 1:2 to nije bilo dovoljno. Paulo Dybala je u 22. minuti postigao pobjednički pogodak za domaće na 2:0. Nešto nakon pola sata igre, njegov suigrač Zeki Čelik otišao je prije vremena pod tuševe. Dobio je čisti crveni karton zbog teškog prekršaja.

Postupak s dvokružnim olovom

Atalanta Bergamo također je zadržala izglednu poziciju s otvaranja, što nije bilo dovoljno protiv Liverpoola 0:1, ali je prošla dalje s dva pogotka prednosti. Teun Koopmeiners je neposredno prije odlaska na odmor odgovorio na uspješan jedanaesterac Mohameda Salaha iz 7. minute, ali je njegov precizan udarac isključen zbog ofsajda.

Atalanta će u sljedećoj fazi odmjeriti snage s uspješnijom momčadi iz susreta Olympique Marseille – Benfica Lisabon. Nakon 90 minuta domaćin je vodio 1:0, a dvoboj je otišao u produžetke, jer je susret u Portugalu završio 2:1 u korist Benfice.