Drugi svjetski igrač Alcaraz pao je šokirajući poraz u polufinalu Buenos Airesa

Nicolas Jarry iz Čilea igra backhand protiv Carlosa Alcaraza iz Španjolske u Buenos Aires Lawn Tennis Clubu 17. veljače 2024. (Fotografija Marcela Endellija/Getty Images)

Drugi tenisač svijeta Carlos Alcaraz doživio je šokantan poraz u nizu od Čileanca Nicolasa Jarryja u subotu u polufinalu ATP turnira u Buenos Airesu.

Branitelj naslova Alcaraz, koji igra na svom prvom turniru nakon poraza u četvrtfinalu Australian Opena, poražen je sa 7-6 (7/2), 6-3 od svog 28-godišnjeg protivnika.

Dvostruki Grand Slam pobjednik Alcaraz se nadao doći do svog prvog finala nakon poraza od Novaka Đokovića na Cincinnati Mastersu u kolovozu i osvojiti prvi naslov nakon Wimbledona u srpnju.

Jarry, 21. na svjetskoj ljestvici, ostvario je svoju prvu pobjedu nad Alcarazom u tri susreta, zaključivši pobjedu drugom meč loptom nakon gotovo dva sata na terenu.

“Treći put srećan”, rekao je Jarry o svojoj prvoj pobjedi nad Alcarazom. “Carlos je jedan od najboljih igrača tako da to puno znači, pogotovo nakon bitaka koje sam vodio prije nekoliko dana. Bilo je vrlo teško fizički, tako da sam jako sretan što se mogu vratiti.

“Nisam baš dobro počeo i nisam mogao osvojiti poene na njegov servis, ali sam se malo po malo vratio.”

Čileanac se nije suočio s break loptom u prvom setu, a nakon što su razmijenili breakove u prva dva gema drugog seta, Jarry je došao do odlučujućeg breaka u osmoj igri.

Jarry će se u nedjeljnom finalu turnira na zemljanoj podlozi sučeliti s argentinskim wildcardom Facundom Diazom Acostom, koji je na ljestvici 87.

Alcarazu je u zadnje vrijeme teško, jer nije uspio osvojiti naslov otkako je šokirao Novaka Đokovića u prošlogodišnjem finalu Wimbledona.