Daniil Medvedev, u osmini finala ATP Madrida – Rus na korak do ispadanja

Daniil Medvedev plasirao se u osminu finala ATP turnira u Madridu, nakon što je u tri seta svladao Sebastiana Kordu rezultatom 5-7, 7-6(4), 6-3.

Daniil MedvedevFoto: Alessandra Tarantino / AP / Profimedia

Daniil Medvedev, emotivna pobjeda nad Sebastianom Kordom u Madridu

Daniil Medvedev je u osmini finala ATP turnira u Madridu.

Četvrti igrač svjetske ljestvice nadmašio je Sebastiana Kordu (26 ATP) u tri seta, nakon meča koji je trajao dva sata i 27 minuta.

Amerikanac je prvi set uzeo 7-5 i približio se pobjedi u meču, no Medvedev je uspio uzeti drugi set u tiebreaku.

U odlučujućoj utakmici Rusu se iskustvo isplatilo i dobio je ulaznice za osminu.

Tamo će se Medvedev sučeliti s Alexanderom Bublikom (18. ATP), koji je u trećem kolu nadmašio Bena Sheltona (15. ATP), rezultatom 3-6, 7-6(2), 6-4.

Mutua Madrid Open održava se od 25. travnja do 5. svibnja i dio je ATP Masters 1000 kategorije, nudi ukupne nagrade od 7.877.020 eura, a glavni prvak je Španjolac Carlos Alcaraz (2022., 2023.).