Chelsea razbio top 4 ponude Spursa

Trevoh Chalobah slavi postizanje pogotka za Chelsea u Premier ligi.  (Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)

Trevoh Chalobah slavi postizanje pogotka za Chelsea u Premier ligi. (Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)

Chelsea je u četvrtak zadao čekić Tottenhamovim nadama da će se kvalificirati za Ligu prvaka pobjedom od 2-0 protiv svog posrnulog londonskog rivala.

Prvim golom Trevoha Chalobaha od ožujka 2022. Chelsea je poveo u prvom poluvremenu na Stamford Bridgeu.

Mnogo klevetani Nicolas Jackson skupio je bodove u posljednjoj fazi svojim 14. golom u teškoj prvoj sezoni s Bluesima.

Nakon poraza od Arsenala i Newcastlea, treći uzastopni poraz petoplasiranog Tottenhama ostavio ih je sedam bodova iza četvrtoplasirane Aston Ville.

Tottenham ima još četiri utakmice, dok Villa ima tri do kraja, čime su stanovnici sjevernog Londona rangirani kao autsajderi koji će završiti među prva četiri Premier lige.

Bio je to još jedan bolan neuspjeh za Tottenham, koji je prokockao dobru volju koju je izgradio Postecoglou tijekom većeg dijela prve sezone na čelu Australca.

Dok Postecoglou liže svoje rane, šef Chelseaja Mauricio Pochettino uživao je u drugoj pobjedi nad svojim bivšim klubom ove sezone nakon uspjeha od 4-1 u studenom.

Pochettino je iznervirao navijače Chelseaja priznanjem da ne može “sakriti svoje emocije” prema klubu koji je vodio pet godina i doveo do finala Lige prvaka 2019.

Ali ostavio je te osjećaje po strani kako bi osigurao rezultat koji su željeli, održavajući na životu osmoplasirani Chelsea da će se kvalificirati za Europu i učiniti ga samo jednim porazom u 34 utakmice domaće lige protiv Tottenhama.

Postecoglou je kritizirao Tottenhamovu aljkavu igru ​​u nedjeljnom porazu protiv Arsenala rezultatom 3-2 i odgovorio je tako što je napravio pet izmjena, uvođenjem Richarlisona i odustajanjem Jamesa Maddisona.

Ali u Pochettinovoj 400. utakmici u engleskom nogometu, Chelseajev menadžer trebao je slaviti pogodak unutar pet minuta.

Zamahnute mamuze

Jackson je uletio u prostor Tottenhama za udarac koji je prošao ispod Guglielma Vicaria, ali mu je nedostajalo snage da pobijedi Mickeyja van de Vena s crte, a Cole Palmer je nekako iz blizine uzeo izgubljenu loptu.

Nekoliko trenutaka kasnije, Chelseajev krilni napadač Noni Madueke krenuo je u dinamičan trk prije nego što je opalio s ruba kaznenog prostora.

Četiri od pet golova koje je Tottenham primio u prethodne dvije utakmice bili su iz namještenih lopti, a kažnjeni su zbog još lošijeg obilježavanja mrtve lopte u 24. minuti.

Conor Gallagher je iz slobodnog udarca ubacio u prostor, a Chalobah je ostao neopažen i sjajno glavom šutirao Vicaria s 12 jardi.

To znači da su Postecoglouova škripava obrana ovog razdoblja ostvarila 22 gola primljena iz namještenih utakmica u ligaškim utakmicama.

Tottenham je tvrdio da je branič Chelseaja Marc Cucurella spriječio Brennana Johnsona da označi Chalobaha, ali VAR je ignorirao njihove proteste.

Vicario je zadržao odbijeni udarac Mykhaila Mudryka prije nego što je krilni igrač Ukrajine tijesno skrenuo dok je Chelsea gurao za drugi gol.

Poništen svojim slabostima u postavljanju, Tottenham je zamalo iskoristio nedostatke Chelseajeve obrane udarcem glavom Cristiana Romera koji je pogodio vratnicu nakon slobodnog udarca Pedra Porra.

Postecoglou je izgledao sve bijesniji nakon zvižduka za poluvrijeme, a njegovi pokuđeni igrači odgovorili su na frustraciju svog menadžera življim prikazom u drugom poluvremenu.

Porroov prodor iz tijesnog kuta natjerao je Đorđa Petrovića na obranu u najopasnijem trenutku Tottenhama.

Ali Chelsea je postigao nokaut u 72. minuti.

Palmer je žestokim udarcem iz slobodnog udarca srušio prečku prema Jacksonu, koji je najbrže reagirao i glavom pogodio sa šest jardi.