CE gimnastika: Sabrina Voinea, još jedna medalja za Rumunjsku – srebro na tlu

Sabrina Maneca Voinea (16) u subotu je osvojila srebrnu medalju u finalu na parteru na Europskom prvenstvu u sportskoj gimnastici za žene u talijanskom Riminiju.

Sabrina VoineaFoto: Gabriel BOUYS / AFP / Profimedia

Naša je atletičarka imala najvišu ocjenu u kvalifikacijama (13.700), au finalu na parteru uspjela je osvojiti srebrnu medalju (imala je istu ocjenu: 13.700).

Zlato je osvojila Talijanka Manila Esposito (13.833), a broncu Angela Andreoli (Italija – 13.666).

Ovo je druga medalja koju Sabrina Maneca Voinea osvaja na ovom izdanju gimnastičkog EP-a: dodala je i srebrnu medalju na gredi.

Sabrina je tijekom karijere osvojila još jednu EP medalju: broncu na parteru, na prošlogodišnjem izdanju u Antalyji.

Također u subotu, Ana Bărbosu završila je na 4. mjestu u finalu skakanja.

U finalu u nedjelju, 5. svibnja, nastupit će i reprezentacija Rumunjske, nakon četvrtog mjesta u kvalifikacijama (158.798 bodova).