Calzonov Napoli nije prošao preko Barcelone

Stanislav Lobotka neće gledati četvrtfinale Lige prvaka.

Nogometaši SSC Napolija u postavi sa slovačkim veznjakom Stanislavom Lobotkom nisu prošli u četvrtfinale Lige prvaka. U uzvratnoj utakmici osmine finala u utorak (12. ožujka) izgubili su 1:3 od FC Barcelone.

Prvi susret završio je neriješenim rezultatom 1:1. Za Francesca Calzonu to je bio prvi poraz u šestom dvoboju na mjestu trenera Napolija. Barcelona je između 15. i 17. minute postigla dva brza pogotka. Gol je otvorio Lopez koji je iskoristio prodor Raphinhe po lijevoj strani i naknadno zaleđe.

Vratar Meret nije uspio reagirati na njegov udarac iz kontre. Nedugo nakon toga Barcelona je krenula u još jednu kontru, nakon koje je Raphinha opalio po Mereti, pogodio lijevu stativu, no lopta se od nje odbila ispred nepokrivenog braniča Cancela – 2:0.

Napoli je smanjio nakon pola sata kada je s prvog gola imitirao akciju Barcelone. Politano je prizemnim ubačajem s desne strane pronašao slobodnog Rrahmanija, koji je nespremnim udarcem matirao Ter Stegena.

I drugo poluvrijeme donijelo je zanimljive događaje. U 58. minuti Lobotka nije obranio Raphinhu koji je lijevom rukom došao do udarca, ali je Meret uspio izbiti loptu. Deset minuta kasnije domaći su već slavili treći pogodak, ali VAR je pokazao da je Yamalovom udarcu Roberta prethodio ofsajd.

Zamjena Lindström bio je blizu izjednačenja u 80. minuti, ali je njegov udarac glavom za dlaku prošao pored gola. Treći pogodak definitivno su prelomili gosti, za što se pobrinuo Lewandowski nakon brze kombinacije i dodavanja Roberta – 3:1.

Porto također završava u osmini finala

Nogometaši londonskog Arsenala postali su sljedeći četvrtfinalisti Lige prvaka. U susretu 2. osmine finala pobijedili su FC Porto rezultatom 2:1 nakon raspucavanja s 11 metara. Prvi dvoboj u Portu završio je trijumfom domaćih 1:0, Arsenal je slavio 1:0 u regularnom vremenu uzvrata u Londonu.

Leandro Trossard je u 41. minuti iskoristio dodavanje Martina Ödegaarda i iz blizine otvorio gol. U 67. minuti Arsenal se veselio po drugi put, ali prerano, jer je VAR otkrio da je Ödegaardovom preciznom udarcu prethodio prekršaj Havertza.

Pobjednik nije odlučen u regularnom vremenu, a produžeci nisu donijeli rješenje. Nogometaši Arsenala bili su stopostotni u šutu, a redom su slavili Ödegaard, Havertz, Saka i Rice. Među igračima Napolija dvojica su oklijevala – u drugoj seriji Wendell koji je pogodio vratnicu, a u četvrtoj Galeno čiji je pokušaj osujetio vratar Raya.

Prije Arsenala, Bayern München, Paris St. Germain, Manchester City, Real Madrid i FC Barcelona. Osminu finala kompletirat će pobjednici dvoboja Atletico Madrid – Inter Milano (prvi susret 0:1) te Borussia Dortmund i PSV Eindhoven (1:1).