Blues bez pobjede Crusaders peti uzastopni poraz u Super Rugbyju

Sevu Reece iz Crusadersa promatra tijekom utakmice petog kola Super Rugby Pacific između Bluesa i Crusadersa u Eden Parku 23. ožujka 2024. u Aucklandu, Novi Zeland.  (Hannah Peters/Getty Images)

Sevu Reece iz Crusadersa promatra tijekom utakmice petog kola Super Rugby Pacific između Bluesa i Crusadersa u Eden Parku 23. ožujka 2024. u Aucklandu, Novi Zeland. (Hannah Peters/Getty Images)

• Canterbury Crusaders doživjeli su peti uzastopni poraz u Super Rugbyju, izgubivši 26-6 od Auckland Bluesa.
  • Unatoč zaostatku od 9-6 na poluvremenu, Crusadersi su primili dva pretvorena pokušaja ubrzo nakon odmora, a Willi Heinz koji je igrao u okršaju bio je van terena zbog žutog kartona.
  • Waikato Chiefsi osigurali su pobjedu 28-21 nad Otago Highlandersima, s drop goalom Kemua Valetinija u produžecima zapečativši uzbudljivu pobjedu 39-36 za Fijian Drua protiv New South Wales Waratahsa.
  • Za više sportskih vijesti idite na .

Nesretni Canterbury Crusaders pali su u subotu na novu Super Rugby najnižu razinu, dobro poraženi s 26-6 od Auckland Bluesa doživjevši svoj peti uzastopni poraz.

Momčad Crusadersa oslabljena ozljedama i odlascima zvijezda nije imala odgovor na fizički snažnije Bluese, koji su prekinuli niz od sedam poraza protiv gostiju na Eden Parku.

Bio je to otrežnjujući rezultat za sedmerostruke branitelje naslova bez pobjede, koji su na poluvremenu gubili 9-6, ali su ispali iz borbe kada su priznali pretvorene pokušaje Ofa Tu’ungafasija i AJ Lama ubrzo nakon odmora.

Jedina dva pokušaja na utakmici, oba su se dogodila dok je Willi Heinz, poluvrijeme strkanja, bio izvan terena, nakon što je dobio žuti karton zbog profesionalne pogreške.

Bio je to najteži poraz sezone za Crusaderse, čiji se novi trener Rob Penney borio pronaći pobjedničku formulu svog prethodnika Scotta Robertsona, koji je otišao kako bi preuzeo All Blackse.

Kapetan David Havili požalio se na izvedbu punu pogrešaka i visok broj promašenih lopti.

“Jednostavno nismo mogli izgraditi nikakav pritisak, a staložena momčad poput Bluesa tjera vas da platite za to. Učinili su to u drugom poluvremenu,” rekao je Havili.

“Trud je tu, to su samo ti veliki trenuci koje ne možemo izvršiti i to nas košta.”

Bluesi su osvojili sedam od Crusadersovih 13 lineout bacanja i fly-half Stephen Perofeta — koji je ubacio 16 poena — rekao je da se njihova prednost u setovima pokazala kritičnom u mokrim uvjetima.

“Samo smo htjeli učiniti stvar jednostavnim ovaj tjedan. Crusadersi su dominirali fizičkom bitkom, onom bitkom za postavljene dijelove, svake godine kada su bili uspješni,” rekao je Perofeta.

Waikato Chiefsi pridružili su se Bluesima s četiri pobjede od pet nakon poraza od Otago Highlandersa 28-21 u još jednom novozelandskom derbiju.

Nakon što su postigli prva četiri pokušaja u utakmici u Hamiltonu, Chiefsi su u drugom poluvremenu morali izdržati žestoki otpor Highlandersa.

Gosti su zaradili bonus bod tako što su dvaput ubacili u završnicu nakon što je kapetan Chiefsa Luke Jacobson dobio žuti karton zbog visokog napada.

Ranije je Kemu Valetini postigao drop goal u produžecima iznenadne smrti i podigao Fijian Drua do uzbudljive domaće pobjede 39-36 nad New South Wales Waratahs.

Drua je ostvario svoju prvu pobjedu u povijesti nad australskom stranom, postigavši ​​je u devetoj minuti produžetka nakon što su rezultati bili izjednačeni 36-36 nakon 80 minuta u Lautoki.

Vezni igrač Iosefo Masi postigao je hat-trick u prvom poluvremenu i doveo Druu do vodstva 26-10 na poluvremenu.

Gostujući Waratah prkosio je vrućim i vlažnim uvjetima u Lautoki kako bi uzvratio nakon pauze, s kurvom Mahe Vailanu koja je imala par pokušaja.

Dok je Drua popravila svoj rekord na dvije pobjede iz pet utakmica, Waratah ima samo jednu pobjedu.