Bayern München, neuspjeh u Der Klassikeru

​Bayern München izgubio je derbi od rivala Borussije Dortmund rezultatom 2-0 u utakmici 27. kola Bundeslige.

Thomas TuchelFoto: Frank Hoermann/SVEN SIMON / imago sportfotodienst / Profimedia

Bayern München – Borussia Dortmund 0-2

Bayern München napravio je još jedan kiks u Bundesligi, što je vodeći Bayer Leverkusen iskoristio.

Momčad Thomasa Tuchela poražena je kod kuće od suparničke Borussije Dortmund, unatoč tome što su propustili veće prilike u utakmici.

Razliku na semaforu u prvom dijelu napravio je uspjeh Karima Adeyemija koji je u 10. minuti svladao Ulreicha.

U drugom dijelu, unatoč velikim prilikama koje je prokockao njemački prvak, zabila je i Borussia Dortmund.

Norvežanin Julian Ryerson raspršio je emocije pobjede u 83. minuti, uspjevši pogoditi na dodavanje Hallera.

Također u subotu, Bayer Leverkusen nastavio je svoj niz neporaženosti, nakon što je slavio 2-1 protiv Hoffenheima.

Beier je u 33. minuti otvorio gol za goste, no momčad Xabija Alonsa preokrenula je rezultat u posljednjim minutama utakmice.

Andrich je vratio izjednačenje u 88. minuti, a Schick je zapečatio pobjedu Leverkusena u prvoj minuti produžetka.