Barcelona pobjedom, Arsenal penalima među osam u BL

12. ožujka 2024. – 23:04

Lewandowski je učinio Katalonce sigurnima u uspjeh – Foto: Lluis Gene / AFP

Barcelona se u utorak plasirala u osminu finala Lige prvaka nakon što je svladala talijanski Napoli s 3-1.

Nakon 1-1 u gostima, Barcelona je u uzvratu u dvije minute stigla do sigurnog vodstva. Na isteku prvih četvrt sata Lopez je prodao dodavanje Raphinhe, zapucavši neobranjiv udarac u okvir gola s 14 metara. U 17. minuti Raphinha je pogodio stativu, a Cancelo je odbijenu loptu poslao u gol. Na isteku prvih pola sata Rrahmani je prekinuo napad Talijana.

Nakon preokreta Talijani su dva puta bili blizu pogotka: Lindström je u 80. minuti imao slobodan udarac glavom sa šest metara, ali je promašio za nekoliko centimetara. Nekoliko minuta kasnije Lewandowski je postigao treći pogodak Katalonaca, čime je zapečatio prolaz dalje, iako je Napoli i dalje imao stativu, a Kvaracelia je imao veliku priliku.

Arsenal je nadoknadio zaostatak od jednog pogotka u Portu nakon što je Trossard postigao pogodak u 41. minuti. Budući da u regularnom vremenu više nije postignut gol, iako je Gabriel Jesus mogao postići drugi prvim dodirom s loptom u 84. minuti, dopušteni su produžeci. Produžetak od 2×15 minuta donio je dosadnu utakmicu pa su se mogli pripremiti za jedanaesterce.

Arsenal je počeo, Ödegaard se ubacio, Pepe uzvratio. Havertz je ubacio, Wendell je gurnuo loptu na Rayinu stativu. Šaka je bombardirao, Grujić digao, Rajs dodao na centar, Galeno promašio. Porto je ispao, Arsenal može čekati ždrijeb u petak.