Attila Molnár je peti najbolji trkač na 400 metara na svijetu

Attila Molnár završio je na petom mjestu u muškoj utrci na 400 metara subotnjeg natjecateljskog dana Svjetskog dvoranskog prvenstva u atletici u Glasgowu.

22-godišnji mađarski natjecatelj pojavio se u Škotskoj u petak ujutro s vremenom od 46,52 sekunde, čime je stigao do polufinala pobjedom u utrci, u kojoj je postavio svoj prethodni nacionalni rekord (46,22) na 46,08 sekundi i kvalificirao se za Subotnje finale na treće mjesto. Sprinter iz Ferencvárosa dobro je startao i pokušavao držati korak s terenom, ali je nakon 100 metara zapeo, četvero ljudi presjeklo ispred njega na singl stazi, pa je tako izgubio početni zalet i na kraju završio na petom mjestu s 46.11. sekundi.

Attila Molnár olimpijske razine prvi je Mađar na 400 metara koji je stigao do finala Svjetskog dvoranskog prvenstva.

Natjecanje je osvojio Belgijac Alexander Doom s vremenom 45.25 sekundi.