All Black Great Whitelock odlazi u mirovinu na kraju francuske sezone

Novozelandski sjajan i bračni igrač Sama Whitelocka u finalu Svjetskog prvenstva u ragbiju 2023.  (Dan Mullan/Getty Images)

Novozelandski sjajan i bračni igrač Sama Whitelocka u finalu Svjetskog prvenstva u ragbiju 2023. (Dan Mullan/Getty Images)

• Sam Whitelock, igrač s najviše nastupa u povijesti All Blacksa, povući će se iz profesionalnog ragbija na kraju tekuće klupske sezone u Francuskoj
  • Whitelock je igrao 153 puta za Novi Zeland i osvojio dva svjetska prvenstva,
  • Ovaj 35-godišnji Lock trenutačno igra za Pau u Top 14 Francuske.
  • Za više vijesti o ragbiju, posjetite News24 Sportska ragbi sekcija.

Sam Whitelock, igrač s najviše nastupa u povijesti All Blacksa, povući će se iz profesionalnog ragbija na kraju tekuće klupske sezone u Francuskoj, objavio je u utorak njegov savez.

Whitelock, 35-godišnji Lock, igrao je 153 puta za Novi Zeland i osvojio dva svjetska prvenstva.

Trenutno igra za Pau u Francuskoj Top 14.

“Vodio sam nekoliko razgovora sa svojom ženom Hannah i djecom o tome kako izgleda budućnost za nas. I vrijeme je da završimo poglavlje igranja ragbija”, rekao je Whitelock u izjavi All Blacksa.

“Mislim da ako razgovarate s bilo kim tko je igrao dugo vremena, ta želja (za natjecanjem) nikad ne nestaje, to je samo faza života kada idete dalje.”

Whitelock je bio najmlađi All Black koji je igrao u 100 testova i najbrži na svijetu koji je postigao prekretnicu.

Njegov ukupni rezultat u nastupu stavlja ga na drugo mjesto iza Aluna Wyna Jonesa iz Walesa na vječnoj listi internacionalaca s najviše nastupa.