Ženski golf u Oregonu završava na drugom mjestu na Auburn regionalnom prvenstvu, napreduje do NCAA prvenstva

Ženska golf ekipa ide na NCAA prvenstvo kasnije ovog mjeseca nakon što je osvojila drugo mjesto na NCAA Auburn regionalnom prvenstvu.

Broj 14 na ljestvici Ducks završio je +14 na trodnevnom turniru, četiri udarca iza domaćina Broj 7 Tigersa (+10) i sedam ispred trećeplasirane Broj 29 Sjeverne Karoline (+21). Prvih pet timova koji su završili na Auburn regionalnom natjecanju napredovalo je u NCAA, a druga dva tima koja će krenuti dalje iz regije su Južna Karolina broj 2 (+27) i Tulsa broj 47 (+27).

Dosljednost na svim stranama uspjela je za Duckse. Zvjezdane brucošice Kiara Romero i Ting-Hsuan Huang prednjačile su, završivši izjednačeno na 10. pojedinačno s rezultatima +2 na turniru. Diplomantica Ching-Tzu Chen završila je 12. na +4, brucošica Karen Tsuru izjednačena na 16. na +6, a apsolventica Minori Nagano na 40. na +16. Samo četiri najbolja izvođača od pet sudionika uključena su u ukupni rezultat tima.

Oregon će sada svoju pozornost usmjeriti na NCAA prvenstvo koje se održava od 17. do 22. svibnja u Omni La Costa Resort & Spa u Carlsbadu, Kalifornija.