Ženski golf u državi Oregon osigurava mjesto u NCAA prvenstvu treći put u povijesti škole

Ženski golf savez države Oregon održao je u srijedu reli u trećem krugu i izborio svoj drugi uzastopni plasman na NCAA prvenstvo.

Beavers su u posljednjoj rundi pucali ispod 286 i završili peti na regionalnoj trci Bermuda Run (Sjeverna Karolina). Prvih pet od 13 timova koji se natječu na Bermuda Run napreduje u NCAA.

To je tek treći put u povijesti škole da se OSU kvalificirao za nacionalni turnir. Ovogodišnji događaj održava se od 17. do 22. svibnja u Omni La Costa Resort & Spa u Carlsbadu u Kaliforniji. Jedini drugi nastupi Beaversa u NCAA bili su 1998. i 2023.

Rezultat Oregon Statea na 54 rupe na par-72, 6297 jardi Bermuda Run Country Cluba bio je 2-ispod 862. Bio je to pet udaraca bolji od šestog Tennesseeja, koji je u srijedu izgubio rezultat sa 7-više od 295.

Prvak Raya Nakao je u finalnoj rundi gađao 3-ispod 69 i predvodio Beaverse. Nakao je bio izjednačen na petom mjestu sa 7 ispod 209. Druge osvajačice medalja bile su Caitlyn Macnab iz Mississippija i Rachel Kuehn iz Wake Foresta na 12 ispod.

Chayse Gomez pridružila se Nakaou u prvih 10, jer je također u trećoj rundi pogodila 69 da bi završila na 6 ispod, izjednačena za osmo mjesto. Kyra Ly napravila je četiri ptičice i ubacila 72 dok je izjednačila na 24. mjestu na 2-over.

Ključ treće runde bila je Madde Sund koja je preokrenula nakon što je napravila dva dvostruka bogeya tijekom prve četiri rupe. Sund, broj 4 Beaversa, gađao je 2-over 74 nakon što je završio posljednjih 14 rupa u 2-under. Ranije na turniru, Sund je pucala u 76. i 77. krugu, dok je bila izjednačena na 42. mjestu.

Oregon State je ušao u srijedu kao sedmi, šest udaraca iza petog Tennesseeja. Beaversi su brzo prionuli na posao, jer su njihova četiri kvalificirana igrača kombinirala 10 prednjih devet ptičica da bi gađala 5 ispod na prvih devet. U međuvremenu, Tennessee je bio u slobodnom padu od otvaranja, jer su Vols bili 8-over na svojih prvih devet.

Oregon State imao je razliku od čak osam udaraca u odnosu na Tennessee na zadnjih devet, ali je postalo tijesno krajem runde. Vodstvo Beaversa na petom mjestu ispred Tennesseeja spalo je na dva udarca s nekoliko igrača koji su imali još nekoliko rupa za igru.

Gomez je pomogao ublažiti pritisak s ptičicama sa 16 i 17 godina, zatim Nakao s ptičicom sa 17 godina.

Mississippi je osvojio regionalno s 21-ispod 843, nadmašivši Teksas za jedan udarac. Rebelsi su postigli najniži rezultat dana s 9 ispod 279.

Timovi koji su se kvalificirali za NCAA s Bermuda Runa bili su Mississippi, Texas, Wake Forest, Mississippi State i Oregon State.

Prošle godine Beaversi su završili na 22. mjestu NCAA prvenstva.

pokriva atletiku države Oregon, posebice nogomet i košarku, a može se dobiti na 360-607-4824 ili .

Naše novinarstvo treba vašu podršku. Pretplatite se danas na .