Ženska prva četvorka: Presbyterian pobijedio Sacred Heart u debiju na NCAA turniru

COLUMBIA, SC — Mara Neira pobrinula se da Presbyterianova prva utakmica na NCAA turniru bude nezaboravna, postigavši ​​14 poena, uključujući dva slobodna bacanja za 26,1 sekundu do kraja, dok je Blue Hose pobijedio Sacred Heart 49-42 u First Four u srijedu navečer.

Prvaci Big South Tournamenta u petak su osvojili revanš s prvoplasiranom Južnom Karolinom, koja je 16. prosinca na istom parketu odigrala 99-29 beatdown. Presbyterian je najmanja škola na turniru s 955 studenata u 2022.-23.

Prošle godine, Sacred Heart pobijedio je u prvoj utakmici NCAA turnira za momčad Sjeveroistočne atletske konferencije pobjedom 57-47 nad Southernom.

Blue Hose je pobijedio u borbi protiv 16. nositelja obranom, ograničavajući Sacred Heart, koji je dobio 15 utakmica zaredom, na 25% šuta, uključujući 3 od 23 iz raspona za tri poena.

Bryanna Brady dodala je 12 poena za Presbyterian (21-14), koji je morao pobijediti tri više nositeljice na Big South turniru kako bi produžio sezonu. Tilda Sjokvist, MVP turnira Big South, imala je osam poena, šest asistencija, četiri skoka, dvije ukradene lopte i blokadu. Iako je Sjokvist pucala 3 od 13, imala je skakač s 1:18 za vodstvo od 45-40.

Ny’Ceara Pryor zabio je 12 poena uz sedam skokova, sedam ukradenih lopti i četiri asistencije za Sacred Heart, ali bila je to borba za studenta druge godine koji je dvostruki igrač godine Sjeveroistočne konferencije i MVP turnira. Pryor je bio 3 od 19 s terena. Sierra Johnson je dodao 10 poena.

Sacred Heart je ubacio još 23 šuta iznudivši još 10 izgubljenih lopti i dobivši 10 više skokova u napadu, ali Blue Hose je, unatoč tome što je otišao 1 od 11 iza luka, šutirao 40%. Osim što su pogodili 16 od 40 udaraca, također su pogodili 16 od 19 s linije slobodnih bacanja u usporedbi sa 7 od 10 za Sacred Heart.

U uvodnoj minuti četvrte četvrtine, ponovno pri 2:42 do kraja i na kraju 27 sekundi do kraja, Pioniri su prišli na tri, ali nikad bliže.

Presbyterian je pogodio 6 od 10 udaraca za vodstvo od 14-9 nakon jedne četvrtine. Pioniri su bili 4 od 19.

Obrana Blue Hosea bila je bolja u drugoj četvrtini, držeći Sacred Heart na osam poena za vodstvo od 29-17 na poluvremenu. Pioniri su bili 3 od 12 iz igre i ostali bez koša skoro 7 1/2 minuta. Neira je igrao za tri poena i uzastopno ubacivao trice za 25-11, najveće vodstvo u utakmici.

Scenarij se okrenuo u trećoj četvrtini kada su Blue Hose imali 2 od 12 i smanjili vodstvo na 35-30.