Winterhawksi se drže, vode u seriji 3-0

Portland Winterhawks nailazi na izazov od živahne ekipe Victoria Royals; dva puta zaostaju, izlaze u šut, a zatim opet izjednače na početku 3. trećine. Ali vrhunska igra najboljih igrača Portlanda, predvođena tricom Jamesa Stefana, donosi Portlandu pobjedu od 6-5 i gotovo nedostižno vodstvo od 3-0 u seriji.

Winterhawksi su gubili 1-0 u 1. i 3-2 u 2., ali su oba puta brzo zabili jedan za drugim i poveli. Royals je izjednačio na 4-4 u 1. minuti treće minute, ali je Portland zabio dvaput i osigurao pobjedu prije gola Royalsa u posljednjoj minuti.

Vrijedno je spomenuti da su Royalsi nadigrali Portland u utakmici, jer oni rijetko nadmašuju svoje protivnike, a Portland rijetko nadmašuju protivnici (tek 9. put ove sezone). Ali Portland je to prevladao.

Stefan je imao asistenciju uz svoj hat trick. Josh Davies namjestio je dva Stefanova pogotka i zabio jedan svoj nakon Stefanovog dodavanja, gol koji je doveo Portland u vodstvo da ostane. Linemat Gabe Klassen upisao je gol i asistenciju, a Luca Cagnoni 3 asistencije.

Winterhawksi kreću u akciju čišćenja u srijedu navečer.

Portland vodi 2+ 0:00

Predigra: Winterhawksi idu na vodstvo od 3-0 što bi sigurno završilo ovu seriju.

1. razdoblje: Kraljevci su po prvi put pred domaću publiku izašli nadahnuti i postigli prvi pogodak. Ali Portland je poveo s 2 pogotka u 1:13 krajem trećine, oba s istim rezultatom, James Stefan od Josha Daviesa i Luce Cagnonija.

2. razdoblje: Opet su Royalsi počeli dobro, a prvih 14 minuta moralo je biti jedno od najgorih Portlandovih minuta ove sezone protiv nenatjecatelja. Victoria je uspjela povesti do 3-2, ali Portland ih je još jednom potjerao, a Stefanov hat trick je izjednačio i vodio 4-3 nakon 2. trećine.

3. period: Još jedan dobar početak za Royals jer su izjednačili 4-4 odmah na početku trećine. Ali Stefan je namjestio Daviesu da vrati vodstvo, a onda je Cagnonijevo dugo dodavanje Klassenu završilo kao pobjednički pogodak. Kraljevski klub je u posljednjoj minuti postigao nesretan gol, ali je Portland opet izdržao.

Najbolji protiv najboljih: Stefan, Klassen i Davies, zajedno s Cagnonijem, bili su jednostavno previše – Victoria još nema nikoga usporedivog.

Dubina naspram dubine: Dubinski igrači Royalsa igrali su prilično dobro.

Pobjednik posebnih timova: Oba tima su išla 1 na 3.

Najbolji tim je pobijedio?: Da.

Ozljede/suspenzije: Kraljevskoj momčadi ponovno je vjerojatno nedostajao Austin Zemlak, ozlijeđen u prvoj utakmici.

10 najboljih Stat linija
James Stefan POR 3 gola, 1 asistencija Niz od 5 poena. Sva četiri boda su ili izjednačila utakmicu ili dovela Winterahawkse u vodstvo. I trenutno vodi doigravanje po bodovanju.
Josh Davies POR 1 gol, 2 asistencije Dva puta namjestio Stefana i dobio od njega feed za postizanje gola.
Justin Kipkie VIC 1 gol, 1 asistencija Niz od 3 poena. Doduše najbolji igrač Royalsa. Također +3.
Gabe Klassen POR 1 gol, 1 asistencija Niz od 4 poena. “Uhvat” Cagnonijevog dugog dodavanja mogao je biti bolji od dodavanja, a onda je još morao pretvoriti u prodor.
Luca Cagnoni POR 3 asistencije Dvaput je napravio nalet koji je doveo do golova Stefana, a zatim završio dugi pas Klassenu za ono što se pokazalo kao pobjednik utakmice.
Tanner Scott VIC 1 gol, 1 asistencija Pogodak u 2. minuti koji je Victoriji donio konačno vodstvo i pomogao osvojiti pak koji je doveo do izjednačujućeg pogotka u prvoj minuti 3. minute.
Nate Misskey VIC 2 asistencije A +2.
Josh Mori POR 1 gol Veliki cilj za izjednačenje u trenutku kada se Portland mučio.
Tyson Laventure VIC 1 gol, 1 asistencija Hoće li se nadati da srijeda nije njegova posljednja utakmica.
Dawson Pasternak VIC 1 asistencija Isto tako.
Ostali uglednici Stat linija
Carter Sotheran POR Prekinuo je niz od 3 poena, ali je igrao dobro.
Nate Danielson POR Prekinut niz od 7 poena.
Jan Špunar POR 30 obrana-35 udaraca Igrao je bolje nego što njegove brojke sugeriraju, ali također još nije jasno da je izašao iz krize.
Braden Holt VIC 26 obrana-32 udarca Postotak uštede za seriju pao je na 0,848.
Winterhawks Kraljevske obitelji
Snimiti 51-15-4-1 (.754) 29-33-5-4 (.472)
Bodovano/dopušteno (razlika) 345-213 (+132) 230-287 (-57)