Veliko iznenađenje u Rumunjskom kupu. Corvinul Hunedoara ponizio je CFR Cluj. Mutuov bend, kleči

Corvinul Hunedoara je u utorak navečer kod kuće ostvario odlučujuću pobjedu protiv CFR Cluja u četvrtfinalu rumunjskog kupa.

Skupina iz Hunedoare uspjela je poniziti momčad Adriana Mutua rezultatom 4-0 u četvrtfinalu rumunjskog kupa. Momčad Cluja je od 11. minute igrala s 10 igrača, nakon isključenja Panagiotisa Tachtsidisa.

U 27. minuti Peter Michael je pobjegao sam protivničkom vrataru i nije ga mogao savladati, a iz rezultatskog kornera Muhar je glavom poslao loptu u gredu.

Domaćini su na odmor otišli s prednošću, nakon udarca Licăa, od 43. minute, Marius Coman je u 50. minuti povećao prednost Hunedorena, da bi Pîrvulescu u 67. minuti postigao najljepši pogodak na utakmici sjajnim udarcem u loptu. kutak. Konačni rezultat postigao je Pop koji je glavom u posljednjoj minuti zatvorio rezultat 90+2. Corvinul je svladao CFR 4-0 i igrat će u polufinalu s pobjednikom susreta FCU Craiova – FC Voluntari, napominje News.ro.

Corvinul, otkrovenje iz Lige 2, ali bez prava prolaska u prvi ešalon, nastupit će u polufinalu rumunjskog kupa protiv FCU Craiove ili Voluntarija.

Posljednje kvalifikacije Corvina Hunedoare u “ace box” rumunjskog kupa dogodile su se prije 41 godinu.