Valentin Ceaușescu, Rijetka prisutnost u Nacionalnom vojnom krugu. Steaua je proslavila 38 godina od osvajanja Kupa europskih prvaka

Sportski klub vojske Steaua organizirao je privatni svečani ručak u Nacionalnom vojnom krugu na koji su bili pozvani prvaci iz finala Seville ili njihovi potomci, izvijestio je GSP.ro. Ladislau Boloni, Miodrag Belodedici i Dumitru Stîngaciu iz raznih razloga nisu mogli ispoštovati poziv, a tadašnji trener Emeric Ienei bio je odsutan zbog poodmaklih godina (87 godina) i lošeg zdravlja.

Umjesto njih došli su Anghel Iordănescu, Radu II, Tudorel Stoica, Ștefan Iovan, Victor Pițurcă, Marius Lăcătuș, Adrian Bumbescu, sensei Florentin Marinescu, ali i Valentin Ceaușescu.

Najstariji sin bivšeg šefa države izbjegava javne nastupe i ne daje intervjue. Zadnji put je Valentin Ceaușescu razgovarao s novinarima 2009., kada je u Gazeti Sporturilor priznao da .

zvijezda-1986-00Ikona fotografijeVIDJETI GALERIJA FotografijaSLIKA 1/11

Steaua je osvojila Kup europskih prvaka u Sevilli 7. svibnja 1986. nakon što je pobijedila Barcelonu 2-0 na jedanaesterce. Treneri su bili Emeric Ienei i Anghel Iordănescu, a nije igrao Tudorel Stoica koji je suspendiran nakon polufinala s Anderlechtom.

Momčad Stelle iz tog vremena: Duckadam – Iovan (c), Bumbescu, Belodedici, Bărbulescu – Bălan (73, Iordănescu), Boloni, Majearu, Lăcătuş – Balint, Piţurcă (112, Radu II).