USWNT trpi užasne uvjete na terenu, pobjeđuje u uzbudljivom polufinalu W Gold Cupa

Ženska reprezentacija Sjedinjenih Država borila se kroz užasne uvjete na terenu na stadionu Snapdragon u San Diegu tijekom polufinalne utakmice CONCACAF ženskog zlatnog kupa protiv Kanade u srijedu navečer s neriješenim rezultatom 2-2 po kiši, plasiravši se u finale nakon pobjede od 3-1 na jedanaesterci u trileru.

Igrat će protiv Brazila u utakmici za naslov u nedjelju navečer. Brazil je u prethodnoj utakmici polufinala svladao Meksiko s 3-0.

Amerikanci su prelomili neriješen rezultat u 20. minuti nakon što je Jaedyn Shaw postigao pogodak nakon što je kanadski branič pokušao vratiti loptu svojoj vratarki, ali je lopta umrla u kaznenom prostoru mnogo prije nego što je stigla do cilja zbog terena natopljenog vodom.

Shaw je uspio krenuti točno prema lopti i šutirati pored kanadskog vratara Kailena Sheridana, koji je pokušavao doći do zaustavljene lopte.

Ali utakmica se odvijala u užasnim uvjetima, jer je kiša u južnoj Kaliforniji natopila teren, koji se činio kao da ima problema sa svojim odvodnim sustavom jer se voda sakupljala i utjecala na kretanje lopte.

Bazeni vode bili su vidljivi preko terena, a video snimci objavljeni na internetu jasno pokazuju kako voda prska dok su igrači pokušavali trčati i šutnuti loptu.

Nakon toga, američka trenerica Twila Kilgore upitana je je li utakmica trebala biti odigrana.

“Vjerojatno ne. Ali te odluke nisu moje odluke”, rekla je, prenosi Associated Press. “Ako suci donesu takve odluke i utakmica se nastavi, naš je posao smisliti kako pobijediti.

“Mogućnost prilagodbe bilo kakvim uvjetima uvijek je dio toga i za to je potreban određeni mentalitet.” dodao je Kilgore. “Učinili smo to danas i nećemo bježati od toga da to proslavimo jer nije lako.”

Članovi posade na terenu stadiona pokušali su ublažiti situaciju pokušavajući gurnuti vodu s terena.

Korisnici društvenih mreža brzo su kritizirali uvjete na terenu.

“Tako opasno!! Učinite pravi poziv za sigurnost igrača!”

“Ovo je tako suludo. PREKINUTI UTAKMICU,” .

“Zašto CONCACAF ne sazove ovu utakmicu. Igraj tmrw. Netko će nastradati,”

“Ovo polufinale Zlatnog kupa SAD-Kanada za žene je ludo, da je ovo nogometna utakmica mladih, teren bi se smatrao nemogućim za igru,” .

“Zašto su igrači dovedeni u ovu situaciju? Nema šanse da su ovo sigurni uvjeti za igru,” napisao je još jedan bivši igrač USWNT-a, Sam Mewis.

Prijenos Paramounta+ pokazao je da su suci u poluvremenu razgovarali o uvjetima na terenu, ali igra se nastavlja između dvije sjevernoameričke momčadi.

Došlo je do 1-1 i krenulo se u produžetke, gdje su SAD povele u prvom poluvremenu golom Sophije Smith.

Ali u posljednjim sekundama sudijske nadoknade drugog poluvremena, vratarka USWNT-a Alyssa Naeher pozvana je na kontroverzni jedanaesterac nakon što je pokušala obraniti ubačaj u kazneni prostor.

Kanada je pretvorila u jedanaesterac, poslavši utakmicu u raspucavanje.

Nakon toga, Naeher je tri puta obranio – i čak zabio iz jedanaesterca – dok su se SAD plasirale u nedjeljno finale.