USWNT je pobijedio Brazil i osvojio prvi u povijesti ženski CONCACAF Gold Cup

SAN DIEGO – Lindsey Horan zabila je glavom u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena i Sjedinjene Države su u nedjelju pobijedile Brazil s 1-0 i osvojile CONCACAF ženski Gold Cup.

Sjedinjene Države podigle su trofej unatoč turniru.

Bio je to prvi ženski Gold Cup, a događaj je osmišljen kako bi timovima u regiji omogućio značajnije natjecanje.

Bio je to četvrti put da su se Sjedinjene Države suočile s Brazilom u finalu turnira. Amerikanci su osvojili i prethodne tri, uključujući Olimpijske igre 2004. i 2008. godine.

Utakmica je privukla rasprodanu publiku od 31 528 na Snapdragon stadionu u San Diegu, rekordnu publiku za utakmicu CONCACAF-a za žene.

Horan je zabio samo nekoliko trenutaka u sudačkoj nadoknadi glavom nakon dobro postavljenog dodavanja Emily Fox. Horanu je to bio treći gol na turniru, ranije je pogađala iz jedanaesterca.

Lynn Williams zamalo je zabila drugi gol za Sjedinjene Države u 79. minuti, ali igra je bila u ofsajdu. Casey Krueger glavom je izbacio opasan brazilski centaršut u posljednjim trenucima.

Sjedinjene Države bile su zapanjene u grupnoj fazi turnira porazom od Meksika rezultatom 2-0 — tek drugim porazom u seriji od 43 utakmice.

U četvrtfinalu, prije ulaska u finale na penale nakon a u polufinalu.

Brazil je pobijedio u svakoj od svojih pet utakmica na turniru, uključujući pobjedu od 3-0 nad Meksikom u polufinalu, postigavši ​​15 golova. Brazilci su dopustili samo dva ukupno gola na prvom natjecateljskom turniru momčadi pod vodstvom trenera Arthura Eliasa, koji je preuzeo Piu Sundhage nakon ispadanja Brazila na Svjetskom prvenstvu za žene prošlog ljeta.

Isto tako, Sjedinjene Države igrale su svoj prvi turnir pod privremenom trenericom Twilom Kilgore, koja je preuzela svoju ulogu nakon što se tim razišao s izbornikom Vlatkom Andonovskim nakon najranijeg ispadanja sa Svjetskog prvenstva.

Sjedinjene Američke Države angažirale su Emmu Hayes kao trenericu momčadi, ali ona sezonu zaključuje s Chelseajem u ženskoj Super ligi.

I Brazil i Sjedinjene Države kvalificirali su se za ovoljetne Olimpijske igre u Francuskoj.