Tyrese Haliburton konačno se izvukao iz šuterskog pada u porazu druge utakmice Pacersa

Pacersi su izgubili utakmicu u srijedu, ali izgleda da su pronašli svoju nestalu zvijezdu.

Indiana u 2. utakmici polufinala Istočne konferencije, ali Tyrese Haliburton je izbio iz svoje ludosti.

All-Star se otresao lošeg leđa i pada u napadu i zabio rekordna 34 poena u utakmici uz 11 od 19 šuteva, 7 od 11 iza luka.

Haliburton je dodao devet asistencija, šest skokova, tri ukradene lopte i jedno veliko podizanje za Indianu.

Pacersi jednostavno nisu bili dovoljno dobri u srijedu da to iskoriste — ali se nadaju da će biti u utakmicama 3 i 4 kod kuće.

“Upravo sam pucao više, uzeo sam ono što mi je obrana dala”, rekao je Haliburton. “[I hit] 11 od 19, tako da je dovoljno ušlo. Ali jednostavno je trebalo biti bolje u obrani. Moramo biti bolji kao skupina, uskladiti njihov intenzitet, biti bolji u drugom poluvremenu. Treća četvrtina nam je pobjegla i preokrenula utakmicu, ali smo bili tu u četvrtoj. Samo nisam odigrao dovoljno utakmica do kraja.”

Pacersi su imali malo nade u ovoj seriji s njihovim ofenzivnim motorom koji je igrao onako kako je on igrao tijekom cijele postsezone.

Sada, vraćajući se kući s gubitkom od 0-2, barem imaju priliku za udarača ako mogu zadržati servis na Gainbridge Fieldhouseu.

Pacersi su se nadali da je Haliburton pao na dno u seriji prve runde, gađajući 43,5 posto i samo 29,6 iz raspona od 3 poena.

Zatim je uslijedila katastrofa u ponedjeljak, – jedna trećina njegova prosjeka – i završio je -12. Dodao je tri kasne izgubljene lopte u izgubljenoj utakmici 1.

Indiana je trebala povratnu izvedbu Haliburtona i dobila ju je.

Pratite The Post izvještavanje o Knicksima u doigravanju NBA lige

Izašao je s vrata pucajući, držeći ih na površini čak i kad su predali 76 posto šuta.

All-Star je imao 13 poena i četiri ploče, bez obzira na promjene koje su on i Pacersi napravili na treninzima očito su uspjele.

Haliburton se nosio sa zdravstvenim problemima, mučio se od ozljede tetive usred sezone zbog koje je propustio 10 od 11 utakmica u siječnju.

Prije tog prekida imao je prosjek od 23,6 poena i 12,6 asistencija uz 49,6 posto šuta i 40 posto iz dubine. Ali od tada više nije isti.

Od svog povratka 30. siječnja do kraja regularne sezone, Haliburton je imao prosjek od 16,8 poena i 9,3 asistencije uz 45,5 posto šuta i 32,4 šuta iz tri točke.

Pacersi ga trebaju u najboljem izdanju da uznemire Knickse. Izgubili su drugu utakmicu, ali srebrna linija je vraćanje njihove zvijezde.

“Znao sam da će igrati sjajno. Samo moramo smisliti način da svi naši dečki igraju na jednako visokoj razini,” . “Počeci u trećim četvrtinama bili su teški, pa tamo moramo biti bolji.

“Ali Tyrese je… on je veliki natjecatelj. Znate, on samo… on odgovara na sve vrste izazova kao što je ovaj, i bilo je to uvijek iznova tijekom posljednjih nekoliko godina. Dakle, ponosan na njegov odgovor večeras. Ali opet, ne radi se samo o jednom tipu koji se izvukao iz zabijanja. Radi se o svima nama. Svi će jednostavno morati učiniti više u budućnosti.”