Tuchel objašnjava Kaneovu zamjenu dok šef Bayerna otkriva ispriku linijskog sudije nakon ‘katastrofalnog’ poziva

Thomas Tuchel dao je oduška svojoj frustraciji zbog “katastrofalne odluke” da isključi potencijalno izjednačenje Matthijsa de Ligta nakon što je Bayern München propustio finale Lige prvaka nakon poraza od Real Madrida ukupnim rezultatom 4-3, te je branio svoju odluku da zamijeni Harryja Kanea.

Posljednja četiri izjednačenja bila su izjednačena nakon remija 2-2 u Njemačkoj prošli tjedan, a Alphonso Davies je doveo goste u iznenađujuće vodstvo 22 minute do kraja na Santiago Bernabeuu.

Bayern je izgledao na putu da prekine madridski 13-mjesečni niz bez poraza na domaćem terenu, ali je Joselu izjednačio u 88. minuti nakon što je Manuel Neuer prosuo udarac Viniciusa Juniora prije nego što je bivši napadač Stokea tri minute kasnije pogodio iz blizine za nezaboravnih 2-1 pobjeda.

Pogodak je prvobitno isključen nakon što je podignuta zastavica ofsajd, ali VAR je rekao Szymonu Marciniaku da pregleda incident, a Joselu i branič koji je postao asistent Antonio Rudiger bili su u igri.

Daljnja drama dogodila se u 13. minuti sudačke nadoknade kada je sudac Marciniak zasvirao nakon što je podignuta zastavica ofsajd, neposredno prije nego što je De Ligt opalio u donji kut nakon što je dodavanje Joshue Kimmicha dovelo do gužve u madridskom petercu.

ČITAJ VIŠE:

‘Osjećam se gotovo kao izdaja’

Bayern se pobunio s dužnosnicima, ali bezuspješno kao njemački velikan i kapetan Engleske bili su osuđeni na sezonu bez trofeja.

“Skoro smo prošli, skoro smo stigli i imali smo vrlo neobičnu pogrešku našeg najboljeg igrača za izjednačenje”, rekao je Tuchel za TNT Sports.

“Tada smo primili u vrlo tijesnoj odluci, drugi put u sudijskoj nadoknadi. Onda smo mi zabili jedan, a oni imaju katastrofalnu odluku linijskog i suca.

“Dakle, osjećam se gotovo kao izdaja na kraju zbog te odluke. Bila je to velika borba, ostavili smo sve na terenu i skoro smo stigli. Sada moramo čestitati Real Madridu.

Linijski sudac se ispričao, ali to ne pomaže. Na takvoj razini, podići zastavu u ovakvoj odluci, tijesnoj odluci, u posljednjoj minuti i sucu.

“Sudac ne mora zviždati. On vidi da mi osvajamo drugu loptu, on vidi da mi dobijamo šut i zviždati je jako, jako loša odluka.

“I to je protiv pravila i to je loša odluka obojice. To je katastrofa. Teško za progutati, ali tako je.”

Intrigantan podzaplet bio je sukob Kanea protiv sunarodnjaka Judea Bellinghama, koji je producirao akcijski prikaz i pomogao u organizaciji obračuna na Wembleyju sa starim klubom Borussijom Dortmund 1. lipnja.

JEDINSTVENO ZA F365: | | |

Zašto skinuti Kanea?

Za Kanea je bila druga priča nakon što mu je ovaj poraz produžio čekanje na srebro, a Tuchel je donio iznenađujuću odluku zamijeniti bivšeg napadača Tottenhama u 85. minuti pri vodstvu Bayerna.

Tuchel je branio svoju odluku nakon utakmice, rekavši: “Nije mogao nastaviti. Igrao je s bolovima u leđima i nije mogao nastaviti, leđa su mu se smrznula.

“Dio priče je da počinjemo s prednjom četvorkom i sva četiri igrača moraju izaći zbog ozljeda i grčeva.