Trener West Hama Moyes krivi suce za remi kod kuće protiv Burnleya

David Moyes smatrao je da je niz sudačkih odluka donio West Ham nakon što su morali doći s dva minusa kako bi spasili bod kod kuće protiv Burnleya.

Danny Ings je u nadoknadi vremena osigurao remi 2-2, ali bivšem napadaču Burnleyja također je poništen gol zbog marginalnog ofsajda, a West Ham je mogao dobiti jedanaesterac kada je Sander Berge glavom poslao loptu u svoju ruku.

“Današnje odluke su bile tako loše protiv nas,” rekao je šef Hammersa Moyes, koji .

“Osajd za gol, zatim postoji jedan u prvom poluvremenu gdje linijski sudac diže svoju zastavicu, a Jarrod Bowen je unutra.

“Čak i da nije, pravila bi trebala biti da čekate dok se ne uvjeri da je u ofsajdu. On ne zna. Odmah je podigao svoju zastavu i ja sam je vidio i on je unutra.

“Onda imate Sandera Bergea koji je glavom ubacio loptu ili je pokušao glavom isprijeti, a ona je pogodila njegove ruke. Danas je bilo dosta odluka koje su stvarno išle protiv nas.”

Bivši engleski napadač Ings odigrao je vjerojatno svoju najbolju utakmicu za Hammerse iako je ušao kao zamjena tek u 82. minuti.

Osim poništenog pogotka i izjednačenja, pogodio je i gredu u završnici čudne utakmice bez daha.

Udarac Davida Datra Fofane iz daljine i autogol Konstantinosa Mavropanosa doveli su Burnley, koji je krenuo s dna Premier lige i nije zabio mjesec, dva na poluvremenu.

West Ham, nakon ne osobito teškog poraza od 1-0 u Europskoj ligi u Freiburgu, bio je letargičan i traljav 45 minuta, ali je, inspiriran golom Lucasa Paquete početkom drugog poluvremena i Ingsovom kasnom, kasnom predstavom, uzvratio za poanta.

“Male marže danas nam nisu išle”, dodao je Moyes.

“Nije isprika za to kako smo počeli ili kako smo igrali u prvom poluvremenu, ali ne mogu zamjeriti igračima za ono što su napravili u drugom poluvremenu, dapače, pohvalio bih ih.”

Claretsi su sišli s podnožja tablice, ali su još uvijek sigurni 10 bodova.

“Definitivno pomiješani osjećaji”, rekao je šef Vincent Kompany.

“Ako bih se usredotočio samo na vrijeme njihova dva gola, to su dva frustrirajuća događaja, prvi tek u drugom poluvremenu i opet na samom kraju.

“Bila je to utakmica duela, borbe, zaustavljanja centaršuta i igra dobrih dionica za nas.

“Je li se ekipa borila? Da. Želim to uzeti u sljedeću utakmicu i ništa drugo.”