Trail Blazersi voze dominantne izvedbe Deandrea Aytona, Anfernee Simons u pobjedi nad Atlanta Hawksima

Može biti prilično zastrašujuće kada oboje i klikaju.

Srijeda navečer pružila je izvrstan primjer. Dvojac je zajedno postigao 69 koševa i vodio Blazerse do pobjede 106-102 nad Atlanta Hawksima u Moda Centeru.

Nakon što su zabili 25 pogodaka iz igre za cijelu noć, kasna slobodna bacanja ovog dvojca i brze igre Matissea Thybullea i Toumanija Camare sačuvali su pobjedu.

Simons je izveo dva slobodna bacanja i doveo Blazerse u vodstvo od 103-99 s 22,9 sekundi do kraja ubrzo nakon što je Thyubulle blokirao pokušaj za tri poena Bogdana Bogdanovića.

Atlantin bek Dejounte Murray odgovorio je šutem za tri poena koji je donio rezultat 103-102, Blazersi 17,6 sekundi do kraja.

Hawksi su zatim faulirali Aytona na ulaznom dodavanju. S 15,6 sekundi do kraja, Ayton je izveo prvo slobodno bacanje, ali je promašio drugo. Međutim, Camara je pratio dugi odbijanac kraj desne bočne linije i dobio loptu do Aytona, koji je dodao Simonsu blizu pola terena. Simons je malo driblao prije nego što je bio fauliran s 3,8 sekundi na satu. Zatim je izveo dva slobodna bacanja za vodstvo Blazersa od 106-102 i oni su od tada izdržali.

Ayton je završio večer s 33 poena uz šut 15-od-20, dok je neprestano pogađao skakače srednje udaljenosti protiv obrane Hawksa. Imao je i 19 skokova. Ovo je peta uzastopna utakmica koju je Ayton završio zdrav i u kojoj je imao najmanje 20 poena i 10 skokova.

Simons je postigao 36 koševa uz šut 10 od 23. Ubacio je 5 od 13 trica te dodao osam asistencija i sedam skokova.

Blazersi, igrajući bez Jeramija Granta, počeli su sporo postigavši ​​samo 17 poena u prvoj četvrtini. No Ayton je odmah ustanovio da će biti problem za Atlantu zabivši osam od tih 17. Dodao je 10 koševa u drugoj četvrtini, kada su Blazersi zaostajali čak 16, a onda još 10 u trećoj četvrtini kada su Blazersi su od pet poraza u poluvremenu porasli do 82-75 ušavši u četvrto.

Murray je predvodio Hawkse, igrajući bez Trae Younga, s 40 poena, dok je Clint Capela ubacio 13 poena uz 14 skokova.

Čuvar Portland Trail Blazersa Anfernee Simons, lijevo, puca ispred napadača Atlanta Hawksa Bruna Fernanda tijekom drugog poluvremena košarkaške NBA utakmice u Portlandu, Oregon, srijeda, 13. ožujka 2024. (AP Photo/Craig Mitchelldyer) APAP

Trener Blazersa Chauncey Billups rekao je da je njegova momčad uspjela prevladati sporo prvo poluvrijeme i doći do pobjede.

“U drugom poluvremenu smo bili stvarno pokupljeni”, rekao je Billups novinarima. “Nisam bio lud za našim prvim poluvremenom, nisam bio lud za našim početkom. Ali razgovarali smo o tome u poluvremenu. Pogledali smo nekoliko stvari i pokupili to. Stvarno jesmo. Naša tjelesnost, ili obrambena svijest nekako se pokupila. I napadno, mi smo se mogli odbiti i na neki način trčati i osloboditi se pomalo napadački.”

CAMARA I THYBULLE

Billups, koji je rekao da se osjeća kao da je momčad izgubila dvije utakmice ove godine zbog blokada slobodnih bacanja, rekao je da su ključne igre Camare i Thybullea bile neprocjenjive za momčad.

“Osjećam se kao da je Toumanijev ofenzivni skok na liniji slobodnih bacanja danas dobio ovu utakmicu za nas,” rekao je Billups. “Velika, velika igra. Velika igra. Biti u mogućnosti ne samo uhvatiti ga se u ruke, već ga i spasiti prije nego što izađe izvan terena, a zatim ga vratiti našem tipu. To je bila velika igra.”

Ayton je rekao: “Rekao sam Toumaniju, hvala ti što si spasio igru ​​… Kapa dolje Toumaniju što je bio usredotočen cijelo vrijeme.”

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-46) ostvarili su drugu pobjedu u tri večeri, dok su Hawksi (29-36) ostali na 10. mjestu Istočne konferencije.