Trail Blazersi pretrpjeli treći najgori poraz u povijesti kod Miami Heata

Deandre Ayton i Matisse Thubulle vratili su se u rotaciju u petak navečer, a Miami Heat ih je prilično grubo dočekao.

Heat je vodio 29-19 nakon prve četvrtine, a zatim je u drugoj četvrtini postigao 45 poena da bi na poluvremenu vodio 74-30. Blazersi se nikad više nisu vratili u igru ​​i pali su 142-82, što je treći najlošiji poraz u povijesti franšize.

“Bilo je samo teško”, rekao je novinarima trener Blazersa Chauncey Billups. “Bilo je teško za sve.”

Ne baš svi. Ayton, koji je propustio četiri utakmice zbog tendinitisa lakta, učinio je sve što je mogao tijekom užasnog prvog poluvremena zabivši 16 poena uz šut 8-13.

“Bili smo sretni što ga imamo”, rekao je Billups. “Okružni tužitelj bio je normalno učinkovit. Bio je vrlo učinkovit i dobar na staklu. Prilično sam siguran da se osjećao dobro kad se vratio nakon što je neko vrijeme bio tamo. Mislio sam da je učinio najbolje što je mogao.”

Ostatak Blazersa zabio je 10 od 32 (31,3%) iz igre u prvom poluvremenu i 1 od 14 za tri poena, dok su napravili 10 izgubljenih lopti.

Za utakmicu su Blazersi šutirali 39,8% iz igre i 5 na 31 tricu (16,1%). Blazersi su noćas napravili 24 izgubljene lopte.

Billups je ukratko opisao kako su Blazersi počeli igrati čistu košarku. Vodili su 11-10 oko četiri minute utakmice.

“Nije dugo trajalo”, rekao je Billups. “Dogodilo se prilično brzo kada nismo mogli postići gol. Nismo mogli ući u boju. Pokušavamo uvijek postići da lopta dopremi loptu do reketa. Urušavanje obrane, a zatim stvaranje potjere, ja to zovem.”

Umjesto toga, Miami je spriječio Blazerse u ostvarenju cilja.

“Njihova obrana, postali su fizički”, rekao je Billups. “I nismo mogli doći do boje. I baš smo se nekako posložili, nagodili, nagodili. Okrenuli smo ga. I imali smo puno onoga što ja nazivam ‘izgubljenim šutevima’, što su samo užasni šutevi koji bi mogli biti i izgubljeni šut. I sve je jednostavno krenulo loše u isto vrijeme.”

Ayton, koji je igrao nešto više od pet minuta u drugom poluvremenu, završio je s 18 poena i osam skokova. Scoot Henderson predvodio je Blazerse s 20 poena uz šest asistencija, ali je napravio i sedam izgubljenih lopti.

Dalano Banton, koji je postavio rekord karijere s 31 poenom tijekom poraza od Atlante u srijedu, ubacio je samo 5 od 19 protiv Heata za 12 poena.

Heat je radio što god je htio u napadu, šutirajući 59,3% iz igre i 21 od 39 za trice (53,8%).

Heat je imao šest igrača s dvoznamenkastim brojem bodova, četiri preko 20. Thomas Bryant predvodio je Heat s 26 koševa s klupe. Terry Rozier zabio je 22 uz šest asistencija.

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-55) izgubili su svoju devetu uzastopnu utakmicu čime su nastavili s najdužim nizom poraza u sezoni. Heat (40-33) ostao je na sedmom mjestu Istočne konferencije, neznatno ispred Philadelphia 76ersa (39-35).

SPOMENIČKI GUBITAK

Poraz od 60 poena treći je najgori u povijesti franšize. Ranije ove sezone, Portland je izgubio 139-77 od Oklahoma Cityja. Taj poraz od 62 poena drugi je svih vremena. Najgori poraz Blazersa u povijesti franšize dogodio se 27. veljače 1998. u Indiani rezultatom 124-59 (65 poena).

MATISSE THYBULLE

Bek Blazersa vratio se u akciju, ali nije dugo izdržao. Thybulle je igrao sedam minuta prije nego što je napustio igru ​​s ozljedom desnog gležnja. Propustio je pet utakmica zbog ozljede gležnja do petka navečer.