Trail Blazersi pojačavaju svoju igru, ali nedovoljno da izvuku pobjedu kod Orlando Magica

The , usred teškog putovanja od sedam utakmica koje su uključivale , imao je priliku izvući pobjedu u ponedjeljak u Orlando Magicu kako bi izbjegao svoj najduži niz poraza u sezoni.

Ta je prilika nestala kada je centar promašio skok s 12 stopa na posljednjem zvučnom signalu što je rezultiralo gubitkom od 104-103.

Blazersi, sada s rezultatom 0-4 na ovom putovanju, pružili su svoju najbolju izvedbu otkako su .

Blazersi su zaostajali čak 15 u trećoj četvrtini prije nego što su se metodično vratili u vodstvo od 91-90 s 4:58 do kraja utakmice.

Međutim, Magic je odgovorio serijom 12-2 i porastao na 102-93 s preostalih 2:06. Nekako su Blazersi ponovno našli odlučnost odgovoriti. Kada je Dalano Banton pogodio tricu za 1:26 na satu, Blazersi su gubili samo 102-99. Nekoliko trenutaka kasnije, Ayton je zabio u tranziciji za rezultat 104-103, Magic s 36 sekundi do kraja.

Napadač Orlanda Paolo Banchero promašio je tricu s lijeve strane, a Blazersi su dobili odbijenu loptu i smjestili Aytonov posljednji pokušaj koji nije uspio.

Ayton je te večeri postigao ukupno 20 poena uz 12 skokova. Banton je s klupe predvodio momčad s 26 poena, pet skokova i pet asistencija.

Scoot Henderson odigrao je jednu od svojih boljih utakmica posljednjih tjedana, ubacivši 13 poena i devet asistencija uz osam skokova.

Blazersi, koji su na ovom putovanju imali alarmantnu brzinu (57 u tri utakmice) dali su samo devet protiv Magica.

Trener Blazersa Chauncey Billups rekao je da je napad njegove momčadi bio dobar u manevriranju protiv superiorne veličine Magica. Orlandov obrambeni rejting od 110,4 zauzima drugo mjesto u NBA ligi.

“To je elitna obrana”, rekao je Billups novinarima. “Njihova veličina stvarno nam je smetala na rubu. Kad smo pokušali dobiti layups, morali smo duplo pumpati. Moramo doći s ovim ludim snimkama. Pomaknuli smo loptu. Nekako im nismo dopustili da postave obranu.”

Centar Portland Trail Blazersa Deandre Ayton (2) puca preko napadača Orlando Magica Franza Wagnera (22) tijekom prvog poluvremena NBA košarkaške utakmice, ponedjeljak, 1. travnja 2024., u Orlandu, Florida (AP Photo/John Raoux) APAP

Blazersi su šutirali 44,4% s poda i pogodili 35,5% svojih pokušaja za tri poena. Ali prema Billupsu, Blazersi su stagnirali u trećoj četvrtini kada su zaostajali 15.

“Ali te te obrane ponekad tjeraju na to”, rekao je.

Svaka čast Blazersima, pronašli su način da odgovore u četvrtoj četvrtini.

“Naša napadačka energija je porasla i to nam je dalo malo samopouzdanja,” rekao je Billups. “Neki dečki su se pojavili i napravili nam velike udarce. Neke velike predstave. I uvijek se sve svodi samo na male stvari.”

Franz Wagner predvodio je Magic s 20 poena. Wendell Carter Jr. zabio je 17, od čega 15 u trećoj četvrtini.

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-56) izgubili su 10. uzastopnu utakmicu, što je njihov najduži niz poraza ove sezone. Magic (44-31), peti u Istočnoj konferenciji, pomaknuo se na pola utakmice od četvrtoplasiranih New York Knicksa (44-30).

BRZO TONE

Blazersi u nizu od 10 poraza kucaju na vrata Charlotte Hornetsa i San Antonio Spursa, izjednačenih za treći najgori rekord u NBA ligi. Blazersi, koji imaju peti najgori rekord u NBA ligi, vode Hornetse (18-57) i Spurse (18-57) za samo jednu utakmicu.

Charlotte je izgubio 104-118 u ponedjeljak navečer kod kuće od Boston Celticsa (59-16).

Hornetsi u srijedu navečer ugošćuju Blazerse.