Trail Blazersi kiksnuli u 2. poluvremenu, izgubili od Houston Rocketsa

Houston Rocketsi, koji su i dalje u potrazi za mjestom nakon sezone, pojačali su napad u drugom poluvremenu u petak navečer protiv Portland Trail Blazersa, kojima je jednostavno nedostajalo vatrene moći da odgovore.

Rocketsi su pobijedili 123-107 nakon što su u drugom poluvremenu bili bolji od Blazersa 68-44.

U vrućem prvom poluvremenu Blazersi su pogodili 12 od 21 trice (57,1%). Dalano Banton, Duop Reath, Toumani Camara i Anfernee Simons zajedno su napravili 11 od 17. Blazersi su vodili 63-55 na poluvremenu, ali plima se počela okretati u trećoj četvrtini.

Rocketsi su dobili četvrtinu 33-24 uz šut 60% iz igre. Blazersi su šutirali 36,8%. Jalen Green postigao je 13 u četvrtini za Houston, koji je vodio 92-87 pred posljednju četvrtinu.

Houston je bio vruć u posljednjoj četvrtini i povećao svoje vodstvo na 109-93 kada je Green pogodio tricu za 4:48 na satu.

“Mislio sam da smo prestali pomicati loptu”, rekao je trener Blazersa Chauncey Billups novinarima vezano uz drugo poluvrijeme. “Prestali smo toliko dijeliti loptu.”

Blazersi su u prvom poluvremenu imali 14 asistencija, au drugom samo osam.

Green je predvodio Rocketse s 25 poena uz šut 10 od 19. Ubacio je 4 od 9 trica. Houston je šutirao 37,8% iz daljine.

Centar Alperen Sengun ubacio je 19 poena, a razigravač Fred VanFleet dodao je 16 uz 10 asistencija.

Blazersi su bili predvođeni s 30 poena Bantona, koji je iz igre šutirao 10 od 27. Simons je postigao 23 poena uz šut 7-14. Kris Murray zabio je 12 poena uz 11 skokova i sedam asistencija.

Jedna od ključnih statistika koja je uspjela u Blazersima bila je izgubljena lopta. Portland je dao 17 koje je Houston pretvorio u 27 poena.

“Prilično je teško to apsorbirati”, rekao je Billups.

Rocketsi su napravili sedam izgubljenih lopti što je dovelo do 11 poena za Blazerse. Houston je također dominirao u brzim prodorima (37-18) i poenima u igri (54-40).

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (17-45) izgubili su tri uzastopne utakmice i 12 od zadnjih 14. Pobjeda je dovela Rocketse (28-35) u izjednačenje za 11. mjesto u Zapadnoj konferenciji s Utah Jazzom (28-35).

OZLJEDE SE NASTAVLJAJU

Centar Deandre Ayton (zglavak) ostao je van terena, a Jerami Grant, koji je igrao u porazu od Oklahoma City Thundera u srijedu, ostao je izvan terena zbog upale tetive koljena.

Toumani Camara (bolest) opet je pao, a Jabari Walker nije igrao s kontuzijom kuka.

Scoot Henderson je poboljšan u sumnjiv, ali na kraju nije igrao, kao što se očekivalo.