Tom Thibodeau iz Knicksa imat će težak zadatak na startnom centru kada se vrati Mitchell Robinson

TORONTO – Knicksi su u dobrim rukama na središnjem mjestu nekoliko mjeseci, a Isaiah Hartenstein i dalje pokušava ostati starter čak i dok se Mitchell Robinson približava po svom povratku.

Robinson će propustiti svoju 51. uzastopnu utakmicu u srijedu navečer protiv Raptorsa otkako je 8. prosinca zadobio ozljedu gležnja koja je zahtijevala operaciju.

To će za barem još jednu utakmicu odgoditi neriješenu odluku za Toma Thibodeaua hoće li Robinson odmah preuzeti svoju početnu ulogu ili će Hartenstein nastaviti otvarati utakmice umjesto njega.

Precious Achiuwa također se oslobodio optužbi tijekom izostanka Robinsona, Juliusa Randlea i OG Anunobyja zbog ozljeda, uključujući i utakmicu sa 16 skokova s ​​klupe.

“Mislim da je to ono što je našu sezonu učinilo tako zabavnom,” rekao je Hartenstein nakon utakmice. “Na neki način prođete kroz koliko smo momaka izašli, samo dečki napreduju, mi igramo zajedno.

“Mislim da ne bismo igrali zajedno kako nam je išlo, mislim da ne bismo bili u situaciji u kojoj smo sada. Svi igraju zajedno, svi su nesebični, mislim da je to ono što sada čini našu momčad.”

25-godišnji Robinson je prošli tjedan trenirao s Knicksima, a Thibodeau je prije pobjede u ponedjeljak rekao da se “Mitchell prilično dobro kreće” i “samo treba malo više vremena”.

Knicksi su u vrijeme Robinsonove ozljede imali omjer 12-9, a od tada imaju omjer 31-19.

Njihov ukupni rezultat 43-28 stavlja ih na četvrto mjesto u doigravanju u Istočnoj konferenciji, pola utakmice iza trećeplasiranih Cavaliersa, a Randle (rame) i Anunoby (lakat) također se nadaju povratku prije kraja turnira. regularna sezona 14. travnja.

Nakon utakmice u srijedu protiv klizećih Raptorsa — koji će između ostalih biti bez bivših Knicksa RJ Barretta i Immanuela Quickleya — Knicksi će imati još 10 utakmica prije početka postsezone.

Robinson je u vrijeme ozljede bio vodeći u NBA ligi s 5,3 ofenzivna skoka po utakmici, a njegovih 10,3 skokova po utakmici sveukupno predstavlja rekord karijere.

Robinson, u drugoj sezoni četverogodišnjeg ugovora vrijednog 60 milijuna dolara, također je propustio značajno vrijeme u sezonama 2021-22 i 2022-23 nakon operacija stopala i šake.

Dok se Robinson pokušava vratiti u igračku formu, bit će zanimljivo vidjeti kako Thibodeau raspoređuje minute i redoslijed na sredini do kraja i doigravanja.

Hartenstein je u Robinsonovoj odsutnosti vješto nadopunio mjesto, bilježeći 8,1 poena i 9,9 skokova po utakmici u 39 startova u njegovom odsustvu.

U posljednje vrijeme slobodni agent koji je na čekanju također je podvrgnut ograničenju minutaže – u prosjeku 22,8 u 15 nastupa od All-Star pauze – kako bi riješio dugotrajnu Ahilovu ozljedu.

Hartenstein je zapravo ubilježio 15:39 u prvom poluvremenu u pobjedi nad Pistonsima u ponedjeljak, njegova ograničenja bi se mogla početi smanjivati. No, budući da je ishod bio u biti odlučen, Hartenstein je bio ograničen na jedva osam minuta nakon poluvremena da bi završio na 24:14.

25-godišnji Hartenstein također nudi bolju opciju dodavanja izvan pozicije, s 2,9 asistencija po utakmici kao starter, uključujući pet u ponedjeljak navečer protiv Detroita.

“Ono što se tiče Isaiaha, mislim da je za naš tim, oni znaju ako oni presjeku i ako ste otvoreni, on će vas udariti,” rekao je Thibodeau. “Dakle, što jače režemo, to ćemo više otvarati udarce.

“Svi rade zajedno.”

Zanimljivo, Hartenstein (107,5) i Robinson (107,9) također imaju u biti isti obrambeni rejting ove sezone. Metrički podaci mjere dopuštene bodove za 100 posjeda sa svakim igračem na podu.

“Svestrani napor. Mislim, mislim da to počinje s Thibsom,” rekao je Hartenstein upitan u ponedjeljak o obrambenoj igri momčadi. “Mislim da Thibs radi sjajan posao prije svake utakmice, mislim da smo najspremnija momčad koja ulazi u bilo koju utakmicu, tako da to nekako počinje tamo.

“I samo što igramo jako svaku utakmicu, mislim da je to ono što nas čini.”