Tom Thibodeau frustriran pozivom Jalena Brunsona koji je koštao Knickse teškog poraza od Thundera

Jalen Brunson sjedio je ispod koša s objema raširenim rukama i još jednim izrazom ljutnje na licu.

All-Star stražar je upravo doveo Knickse u vodstvo za bod s udarcem do koša s preostalom 4,1 sekundom, ali još jednom nije dobio poziv i-1 za koji su on i mnogi u zgradi vjerovali da zaslužuje.

Nakon što je Shai Gilgeous-Alexander pogodio za pobjedu na drugoj strani 1,8 sekundi do kraja – podigavši ​​Thunder do pobjede 113-112 i poslavši Knickse u njihov drugi srcedrapajući poraz zaredom – Brunson je konačno želio razgovarati s dužnosnicima.

“Rekli su da nije bio faul, to je stvarno, da ukratko kažem, to je ono što je on rekao,” rekao je Brunson o nečemu što je sigurno izgledalo kao kontakt Lu Dorta iz OKC-a na njegov koš za prednost. “Ne mislim da će to utjecati na bilo što u budućnosti.”

Tom Thibodeau, koji je tražio više poziva za Brunsona tijekom cijele sezone, rekao je novinarima nekoliko puta nakon utakmice da “pišu što vidite”.

“To je sve što mogu reći, napišite što vidite”, rekao je Thibodeau.

Utakmicu kasnije, Brunson je zabio 30 koševa, ali mu je također promašio potencijalni skok za pobjedu na sireni jer Knicksi nisu uspjeli vratiti poziciju broj 3 u doigravanju u Istočnoj konferenciji.

Knicksi su prokockali prednost od 10 poena u četvrtoj četvrtini – i promašili ukupno 11 od 34 pokušaja slobodnih bacanja – da bi skliznuli na 44-30.

S Mitchellom Robinsonom (iščašeni gležanj) koji se ponovno pridružuje Juliusu Randleu i OG Anunobyju na marginama, Knicksi imaju još osam utakmica, počevši s njihovim prvim putovanjem u Miami nakon prošlogodišnjeg doigravanja u utorak navečer protiv Heata.

“Gledam na to kao da je ovo momčad koju ćemo imati,” rekao je Josh Hart. “Mislim da tako moramo pristupiti, da se ti dečki ne vraćaju i očito ćemo biti ugodno iznenađeni ako se vrate.

“Ne sudjelujem u tim medicinskim razgovorima ili nečem sličnom, tako da ne razlikujem s–t od s–t. Ali moramo pristupiti svakoj utakmici i kraju ove sezone da se ti momci ne vrate i ako se vrate, bit ćemo ugodno iznenađeni.”

Isaiah Hartenstein uživao je u još jednoj dobroj utakmici u odsutnosti Robinsona sa 17 poena i 12 skokova za Knickse.

Ali Gilgeous-Alexander je završio s 19 koševa, Josh Giddey upisao je triple-double, a Jalen Williams postigao je rekordnih 33 za vodeći Thunder na Zapadu (52-22).

Brunson i Hartenstein imali su po 10 koševa u dvije četvrtine, ali Donte DiVincenzo završio je s ukupnim omjerom 4 prema 18, uključujući 12 promašaja u 16 pokušaja s velike udaljenosti nakon što je postavio rekord franšize za trice u sezoni u petak navečer protiv Spursa.

Thibodeau je dobio trenerski izazov krajem treće četvrtine, preokrenuvši blokirajući prekršaj na Milesu McBrideu u napadački prekršaj na Chetu Holmgrenu, dok su Knicksi vodili 85-75 u posljednjoj četvrtini.

Ali Thunder nije išao tiho, postigao je prvih sedam poena u četvrtoj četvrtini prije nego što je tricom Kenricha Williamsa izjednačio na 88 jedva dvije minute u četvrtini. Uzastopni udarci Giddeya doveli su Knickse u rupu od četiri poena.

Giddeyjeva trica i polaganje Aarona Wigginsa učinili su utakmicu od osam poena prije Brunsonovog prodora, tri slobodna bacanja McBridea i još jedna trojka Brunsona izbrisali su cijeli deficit za izjednačenu utakmicu s manje od tri minute do kraja.

Duga dvojka Jalena Williamsa donijela je OKC-u vodstvo od 111-108 1:34 do kraja.

Nakon što je DiVincenzo potopio jedan od dva s stripea, Williams je promašio dva, a Brunson je udario svoj drugi od dva besplatna i zatvorio se unutar jednog.

Lopta je, međutim, otišla izvan igrališta Thundera, a Brunson je skrenuo u vožnji u prometu – podigao je ruke nakon toga želeći prekršaj dosuđen Dortu – za vodstvo od 112-111 4,1 sekundu do kraja.

Ali nakon dodavanja u sredini terena, Gilgeous-Alexander je potopio skakač od 15 stopa s lijeve osnovne crte s preostalih 1,8 sekundi za vodstvo od jednog poena OKC-a.

Knicksi su ubacili loptu u Brunsona uz osnovnu crtu, ali njegov skakač za preokret udario je u prednji dio ruba kako je vrijeme isteklo.

“Izašli su spremni za igru ​​u četvrtoj,” rekao je Brunson. “Igrali su sjajno cijele godine, pa smo znali da ne možemo tek tako ući u četvrtu s vodstvom i misliti da će biti lako.

“Očito je da smo u pristojnoj poziciji, ali ne možemo se udobno smjestiti. To mora biti naš način razmišljanja za budućnost.”