Ten Hag pozdravlja izvedbu Man Utd-a kao ‘najbolju u cijeloj sezoni’ dok je mladi trio odabran za pohvale

Erik ten Hag rekao je da je prvih 30 minuta protiv Liverpoola bilo “najboljih u cijeloj sezoni” za Manchester United, te je pohvalio trojicu mladih za njihove vrhunske izvedbe u osvajanju FA kupa.

Nije bila najlakša druga sezona za Ten Haga kao šefa Uniteda. Nakon što je prošle sezone završio na trećem mjestu u Premier ligi, došao do dva finala – osvojio Liga kup u jednom – puno bi se očekivalo.

Ali Crveni vragovi su šesti u ligi i rano su izbačeni iz Liga kupa, jer se Newcastle United osvetio za poraz u finalu prošle sezone.

Kao takav, FA kup predstavlja priliku da se nešto razglasi, a United je to ponudio u izobilju u četvrtfinalu protiv ljutog rivala Liverpoola.

Naokrenuta utakmica dovela je do toga da je United dvaput zaostao nakon što je postigao prvi gol. S njihovim protivnicima na vrhu s osam minuta produžetka do kraja u uzbudljivom izjednačenju, neki su možda očekivali da su stvari završene.

Ali pojačao je Marcus Rashford i izjednačio na 3-3, a Amad Diallo je potom odabrao savršen trenutak da postane heroj, jer je zabio tek svoj drugi Unitedov gol pored Caoimhina Kellehera u 122. minuti, zaključivši slavnu pobjedu, prije nego što je bio izbačen zbog dobre mjere nakon što je skinuo košulju.

Ten Hag je nakon utakmice pohvalio svoju momčad da je u prvih pola sata, kada su slavili 1-0, odigrali najbolje što imaju cijele sezone.

“Prvih 30 minuta bilo je najbolje u cijeloj sezoni, djelovali smo kao momčad, ali onda smo dobili praznine između linija i to ne možete dopustiti protiv jedne od najboljih momčadi u Europi. Nadigrali su nas – rekao je ITV.

Ali nakon što je zaostajao, šef Uniteda je pohvalio duh svoje strane jer je uspio uzvratiti udarac i pobijediti u utakmici, posebno izdvojivši tri mlada igrača zbog njihovih zrelih nastupa.

“Tada smo napravili promjene, riskirali i igrači su bili prekrasni. Stav je bio sjajan, jaka vjera u pobjedu u ovoj utakmici,” rekao je.

“Imamo momčad koja je za budućnost. Dolaze igrači koji se jako dobro razvijaju poput Dialla, [Alejandro] Garnacho, Kobbie Mainoo.”

Coventry za prvenstvo čeka u polufinalu, a iako će to biti teška utakmica, Ten Hag želi u nju ući s mentalitetom da će ih njegova momčad pobijediti.

“Za odlazak u finale moramo pobijediti Coventry, morat ćemo igrati najbolje što možemo. Vidjeli smo da Coventry ima sjajan duh, sjajan mentalitet. Pripremit ćemo se najbolje što možemo da igramo u finalu,” rekao je.

Također je pozdravio Rashforda što je postigao važan gol i zadržao United u igri, omogućivši im potencijalni put do finala.

“Rashford je otporan, ide dalje, obično završi te trenutke, ali nastavio je tražiti još jednu priliku. To je inspiriralo ostale igrače,” dodao je Ten Hag.