Što je Antony napravio nakon što je Manchester United pobijedio Coventry City na jedanaesterce u polufinalu FA kupa

Manchester United ugurao se u finale FA Cupa u nedjelju pobjedom nad Coventry Cityjem iz Championshipa na Wembleyju, nakon jedanaesteraca – nakon 120 minuta nevjerojatne drame.

Manchester United je rano odšetao do vodstva od 3-0, a Scott McTominay je zabio na početku udarcem. Harry Maguire je potom glavom pogodio u donji kut i udvostručio Unitedovo vodstvo na Wembleyu.

Treći je uspio pronaći put kući kada se Bruno Fernandes lijevom nogom otkotrljao u vratnicu. No, drama nije počela i vratio se Coventry koji je nevjerojatno odveo utakmicu u produžetke.

Ellis Swims se izvrsno okrenuo na ubačaj koji je odigran iza njega i vratio prvog od tri za Coventry, dok je plima krenula u korist strane Marka Robinsa. Udarac Calluma O’Harea potom je odbijen, s 25 metara.

Manchester United pobjeđuje, ali pritisak na Erika ten Haga raste

Povratak je bio potpun duboko u sudačkoj nadoknadi kada je Aaron Wan-Bissaka uzeo loptu u ruke, a Haji Wright propisno izvršio loptu, poslavši Andrea Onanu u krivom smjeru. Slijedi produžetak, za oba seta igrača.

Fotografija Andrewa Kearnsa – CameraSport putem Getty Imagesa

Coventry je mislio da je pobijedio u 121. minuti, ali je pogodak Victora Torpa dosuđen u ofsajdu, a američka zvijezda Haji Wright probio je liniju ranije u tom potezu. Išlo se na jedanaesterce, a United je pobijedio – konačno.

Casemiro je promašio svoje uz slab napor, slično kao njegova nedavna forma u dresu Uniteda. Ali, i O’Hare i zatim Ben Sheaf promašili su penale – i United je izborio finale s rivalom Man Cityjem.

JOŠ PRIČA O MANCHESTER UNITEDU

Što je Antony napravio igračima Coventryja nakon jedanaesteraca

Dakle, pobjeda i finale za Erika ten Haga, ali pritisak je na njemu još više porastao. Uistinu, pobjeda je bila jednako loša za deset Hag, a da nije bio nokautiran. također nije pomoglo.

Lik koji nije bio osobito omiljen među nogometnim navijačima zbog svoje konstantne igre i svađanja s dužnosnicima, i – Antony je odlučio podstaći zvijezde Coventryja.

Pogrešno protumačivši situaciju, nakon što je njegova momčad izvukla jedanaesterce protiv momčadi diviziju ispod njih – zamjena u 66. minuti začepila je uši igračima Coventryja nakon Unitedove pobjede.

potvrdio je to na svom Twitteru odmah nakon utakmice, dovodeći u pitanje temperament i odluku brazilskog krilnog igrača da učini ono što je učinio. Coventry, vrlo nesretan.