Steve McManaman kaže da je igrač Liverpoola bio jedini koji je pokušavao napraviti razliku protiv Atalante

Nada Jurgena Kloppa da će osigurati trofej Europske lige u posljednjih nekoliko tjedana njegove ere u Liverpoolu doživjela je veliki udarac – nakon što je u četvrtak navečer kod kuće izgubila 3-0 od Atalante u šokantnom rezultatu.

Povratak bivšeg napadača West Ham Uniteda Gianluce Scamacce i ulazak Marca Pasalića – koji je ranije bio u Chelseajevim knjigama – bili su dovoljni da Atalanta napravi veliko iznenađenje na Anfieldu.

Fantastičan rezultat za momčad Gian Piera Gasperinija, ali ništa što nisu zaslužili. Prvo poluvrijeme vidjelo je Kloppovu dosta promijenjenu stranu koja se borila protiv Atalantinog vrlo visokog i energičnog pritiska, gubeći loptu.

Liverpool se nije mogao nositi s pritiskom Atalante u prvom poluvremenu

Atalanta je postigla pogodak u prvom poluvremenu, napredujući na Liverpoolovu jadnu sposobnost da razbije novinare. Tada se igra promijenila u drugih 45. Atalanta se povukla, dopustivši Liverpoolu da im priđe – pogodivši kontru.

Postigli su još dva gola, Scamacca je uživao u prekrasnoj noći iste večeri kada je njegov stari West Ham doživio poraz od 2-0 od Bayer Leverkusena Xabija Alonsa. Prilično je stvorio treći.

Fotografija Richarda Sellersa/Sportsphoto/Allstar putem Getty Imagesa

Liverpoolovi igrači, čak i oni koji su ušli na poluvremenu iu drugom dijelu, djelovali su šokirano. Bez ikakve ideje, uništeno povjerenje. Steve McManaman kaže da je samo jedan igrač pokušavao.

Tvrdio je, u sudačkoj nadoknadi, da je zamjena Diogo Jota – koji je dobio zadnjih 15 minuta nakon povratka od ozljede – bio jedini igrač Liverpoola koji je pokušavao nešto učiniti i smanjiti deficit.

JOŠ PRIČA IZ LIVERPOOLA

Što je Steve McManaman rekao o epizodnoj ulozi Dioga Jote

“Barem je u kaznenom prostoru, pokušava zabiti. Svi ostali su na periferiji, vise nazad. Diogo Jota, gledaj, on je jedini koji pokušava izazvati probleme u šesnaestercu,” rekao je McManaman, na

Jota je možda trebao zabiti kada je Cody Gakpo ubacio u peterac od šest jardi, a portugalska zvijezda glavom prebacila preko gola umjesto da ga zabije u gol. Ali bio je vani neko vrijeme.

Njegovo predstavljanje veliko je pojačanje prije utrke, ali Liverpoolov poraz od 3-0 kod kuće je šok i iznenađenje. Možda udarac nogom u stražnjicu kad im zatreba, ali koliko će se samo taj udarac pokazati strašnim.