Sport | Real Madrid svladao Bayern München u polufinalu Lige prvaka – napetost je ostala do kraja

Stvaran Madrid ide u finale muške Lige prvaka. Domaćini iz Madrida svladali su kasno u srijedu minhenski Bayern u drugom polufinalnom međusobnom susretu s 2:1.

Madrid je dobio seriju utakmica s ukupnim rezultatom 4-3, dok je prethodni susret između njih dvojice završio neriješeno 2-2.

Pobjednik je odlučen na dramatičan način, jer se pred kraj utakmice činilo da će Bayern proći dalje, au lipnju nas očekuje finalni susret njemačkih klubova.

Uvodno razdoblje proteklo je bez golova. Igranje za njemačke goste Alphonso Davies konačno je postigao uvodni pogodak u 68. minuti utakmice Harry Kane uz pomoć.

Madriđani su nekoliko minuta kasnije mislili da su poravnali rezultat, no veselje je kratko trajalo jer je pogodak poništen zbog prekršaja na videosudskom pregledu. španjolski branič Nacho uhvatio Bayern Joshua Kimmich lica prije njegova hica.

Bayernov vratar, koji je vrlo zaslužno branio veći dio utakmice Manuela Neuera međutim, sreća se okrenula kako se večer bližila kraju.

Neuer je uspio promašiti u 88. minuti utakmice od Viniciusa Juniora s naizgled jednostavnim udarcem, i Joselu uspio iz blizine završiti gol.

Madrid, koji je uzdrmao Bayern, ubrzo je ponovno pogodio, a Joselu je svojim golom u 91. minuti uspio zapečatiti konačan rezultat.

Madridski klub će se u finalnoj utakmici Lige prvaka susresti s njemačkom Borussijom Dortmund, koja je dan ranije osigurala plasman u finale. Kasno u utorak, Dortmund je pobijedio pariški PsG 1-0 i dobio seriju utakmica s ukupnim rezultatom 2-0.

Finale će se igrati 1. lipnja u Londonu.