Simona Halep, poražena na Miami Openu od Paule Badose, u prvom meču ponovno na terenu

Najzanimljiviji momenti utakmice:

REZULTAT UŽIVO SIMONA HALEP – PAULA BADOSA 6-1, 4-6, 3-6

AŽURIRANJE u 00:17: Halep šalje loptu u mrežu. Pobjeda Paule Badose nakon gotovo 2 sata igre. Treći set trajao je 30 minuta i dobio ga je 26-godišnji Španjolac sa 6-3

AŽURIRANJE u 00:15: Halep servira za ostanak u meču nakon što je Badosa uzela prethodni gem.

AŽURIRANJE u 00:10: Halep pravi dobar raspon i vraća se iz razlike. 4-3 za Badosu.

AŽURIRANJE u 00:08: Simona Halep griješi i posprema loptu u mrežu, pa Badosa dobiva utakmicu. 4-2 za 26-godišnjeg Španjolca

AŽURIRANJE u 00:04: Badosa break i rezultat je 3-2 za tenisača iz Španjolske.

AŽURIRANJE u 23:58: Halep se oporavlja i izjednačuje na 2-2 na Badosin servis.

AŽURIRANJE u 23:55: Španjolac osvaja još jedan gem i vodi u posljednjem setu.

AŽURIRANJE u 23:53: Badosa brzo servira u ovom ranom setu i izjednačuje.

AŽURIRANJE u 23:50: Halep snažno počinje odlučujući set i osvaja gem.

SET 3

AŽURIRANJE u 23:47: Igra je nastavljena. Badosa dobiva drugi set 6-4 nakon 50 minuta.

AŽURIRANJE u 23:42: Meč je prekinut pri rezultatu 5-4 nakon što je Halep zatražila medicinski timeout. Sportašica se žalila na bolove u desnom ramenu te je bila potrebna intervencija fizioterapeuta.

AŽURIRANJE u 23:40: Halep vraća razliku, osvaja gem i rezultat je sada 4-5.

AŽURIRANJE u 23:33: Badosa osvaja poen i vodi 5-3.

AŽURIRANJE u 23:28: Gem osvaja Simona nakon što je iskoristila neprisiljenu grešku Paule

AŽURIRANJE u 23:25: Paula dobro služi i pronalazi rješenja za sve što Simona predloži u ovoj ponudi.

UPATE vrijeme 23.19. Simona se vraća i osvaja prvi gem nakon niza trica protivnice: 2-3.

AŽURIRANJE u 23.11. Halep je počela pokazivati ​​znakove nervoze i odigrala je lošu partiju s puno grešaka, a Badosa je izborila prvi break i povela 2-1.

AŽURIRANJE u 23.02. Halep vodi 1-0 u 2. setu nakon poena na vlastiti servis.

SET 2

AŽURIRANJE u 22.57. Gem na servis protivnice i set Simone Halep. Atletičarka iz Constanțe dobila je prvi set za 38 minuta sa 6-1, nakon što je prvu utakmicu izgubila s 0.

AŽURIRANJE u 22.54. Halep postiže 5-1 nakon maratonske igre.

AŽURIRANJE u 22.41. Simona nakon spornog gema ponovno pobjeđuje na servis protivnice i odvaja se na 4-1.

AŽURIRANJE u 22.28: Break Simone Halep, prvi put vodi u ovom meču.

AŽURIRANJE u 22.24. Simona Halep osvaja na vlastiti servis prvi gem od povratka u profesionalni teniski krug. Rezultat je 1-1.

AŽURIRANJE u 22.21. Španjolka je dobila prvi gem s 0 nakon kolebljivog starta Halep.

AŽURIRANJE u 22.19. Utakmica je počela. Paula Badosa servira prva na ovom početku meča. Ovo je prva službena utakmica za Simonu Halep od kolovoza 2022., kada je otkrivena s roxadustatom na US Openu.

AŽURIRANJE u 22.10. Meč između Simone Halep i Paule Badose igrat će se na središnjem terenu i bit će posljednji u danu. Početak utakmice zakazan je za 22.20 sati.

***

Izvorna vijest: Simona Halep, koja zbog duge odsutnosti kreće od nule na WTA ljestvici, i Paula Badosa bile su protivnice već dva puta, 2022., u Wimbledonu iu Madridu. Constanțanca je pobijedila u obje utakmice.

Prođe li Badosu, Simona Halep će se u 2. kolu sastati s Bjeloruskinjom Arinom Sabalenkom, 2. WTA. No, Sabalenka (25) je ostala bez dečka, a njezino prisustvo u Miamiju sada je upitno.

Dana 5. ožujka Sud za sportsku arbitražu smanjio je kaznu Simoni Halep, optuženoj za doping roksadustatom. Sportiva, kao što je bila prvotna presuda, koju je izrekla ITIA u rujnu 2023.

Halep nije igrala od listopada 2022., kada je privremeno suspendirana na 17 mjeseci. Posljednji službeni meč imala je 29. kolovoza 2022. kada je poražena u 1. kolu US Opena. Halepin prvi turnir nakon ukidanja suspenzije je Miami Open.