Šef Man Utda Ten Hag još uvijek je ljut zbog pobjede Arsenala protiv Crvenih vragova u rujnu

Šef Man Utd-a Erik ten Hag još uvijek je bio ljut na odluke dužnosnika u njihovom porazu od Arsenala rezultatom 3-1 u rujnu nakon što su u nedjelju pobijedili Liverpool.

u kojem su Marcus Rashford i Amad Diallo zabili u produžecima dok je Man Utd ušao u polufinale FA kupa na račun svojih vječitih rivala.

Ten Hag: Propustili smo toliko prilika

Ten Hag je bio pod sve većim pritiskom zbog rezultata i nastupa ove sezone, ali sada još uvijek imaju šanse za srebro ove sezone.

No, usprkos njihovom briljantnom rezultatu protiv Liverpoola, šef Man Utda Ten Hag odlučio je razglabati o odlukama koje su bile protiv Crvenih vragova u njihovom porazu od Arsenala ranije tijekom kampanje.

Na pitanje bi li rezultat mogao biti prekretnica u njihovoj sezoni, Ten Hag je odgovorio: “Moglo bi biti [a turning point]. Ali propustili smo toliko prilika.

“Na primjer, u Arsenalu, je li to bila četvrta utakmica sezone? Trebali smo imati jedanaesterac zbog prekršaja nad Rasmusom Hojlundom.

ČITAJ VIŠE:

“Onda smo zabili s Garnachoom, poništen. Onda primimo gol koji je uvijek trebao biti poništen.

“Takvi trenuci vam mogu pomoći. Svaka momčad treba svoj trenutak u sezoni. Nikada ga nismo imali. Ali ovo bi mogao biti trenutak.”

Na pitanje je li to bio njihov najbolji nastup u sezoni, šef Man Utd-a je dodao: “Da, mislio sam [the] prvih 35 minuta bilo je najbolje što sam vidio od svoje momčadi ove sezone. Igrali smo tako dobro, u posjedu i izvan njega. I onda zadnjih 10 minuta.

“I također nakon poluvremena, pali smo na razini, a vidite da je Liverpool jako dobra momčad. I onda su oni preuzeli, ali onda smo konačno promijenili stil, pogotovo sustav i od tog trenutka smo preuzeli inicijativu, vjerovali u nju, stvarali šanse i zabijali golove.”

Ten Hag: Još uvijek želimo kvalifikacije za Ligu prvaka

O tome što još mogu postići ove sezone, Ten Hag je nastavio: “Još uvijek se borimo za mjesta, za pozicije. U jednom trenutku u sezoni si daleko ispod te točke i da, to može biti prekretnica. Vršili smo pritisak na Aston Villu i na Spurse, uz izgubljene bodove.

“Pobjeđujemo, od siječnja nadalje, ali svaka utakmica za nas je finale. I izgubili smo jedno finale, od Fulhama, kad to ne smijemo dopustiti, pa igramo najbolje što možemo ako želimo ostvariti svoje ciljeve. I to je; ući u Ligu prvaka i osvojiti srebro.”