Salernitana-Lecce 0-1: gol i utakmica

Važna gostujuća pobjeda, prva u prvenstvu, Leccea Luce Gottija, 1-0 nad Salernitanom kod Arechija. Nakon što je D’Aversa isključen jer je glavom udario Henryja iz Verone, momčad Salenta uspjela je u borbi za opstanak s momčadi Campanije Fabija Liveranija i porasla na 28 bodova, udaljavajući se od zone ispadanja. Salernitana pak ostaje sve posljednja sa samo 14 bodova u prvenstvu.

Živahno prvo poluvrijeme u kojem domaći preuzimaju kontrolu nad utakmicom, iako je Lecce taj koji prvim napadom pronalazi gol: u 17. minuti Almqvist presijeca ubačaj Gendreya s desne strane i pokušava pucati, lopta završava u Krstovića koji je pokušava ponoviti u mrežu, ali Gyomber prvi intervenira i nehotično odbija loptu u svoju mrežu za 0-1. Salernitana u završnici pokušava probiti, ali Falcone sjajnim intervencijama zatvara vrata, u 24. minuti Tchaouna i Maggiore u 42. minuti.

U drugom poluvremenu Lecce je bio blizu udvostručenja vodstva u 52. minuti kada je Piccoli pokušao šutirati, odbio je Pirolu i lopta je završila u nogama Almqvista, ali je njegov udarac otišao visoko preko grede. Lecce je obranio vodstvo, ali je ponovno riskirao u 74. minuti kada je Simy blokirao Falconea jedan na jedan. Minutu kasnije Falcone je opet bio protagonist na podmukao Gomisov udarac s ruba. Posljednje forsiranje Salernitane ne vodi ničemu i Lecce kući odnosi tri boda.