Rumunjska definitivno poražena od Danske na SP-u za rukometašice. Što je sljedeće za Tricolore?

Bez ozlijeđene Cristine Neagu reprezentacija je disala samo 20 minuta. Uz mnogo promašaja i 4 promašena udarca sa sedmeraca, uz nesigurni gol, Rumunji su bili lak plijen razdraganim Nordijcima.

Protiv Danske su pogađale: Diana Lixăndroiu (5), Crina Pintea, Lorena Ostase, Sonia Seraficeanu (po 3), Andreea Popa, Eliza Buceschi, Alexandra Dindiligan, Alexandra Badea (po 2), Alicia Gogârlă (1)

• 9. prosinca, 16:30: Rumunjska – Japan
  • 11. prosinca, 19:00: Poljska – Rumunjska.

Dvije prvoplasirane momčadi iz svake od četiri glavne skupine kvalificiraju se za “četvrtine”.

Konačni poredak Grupa E:

1. Danska 6p (110-55)
  2. RUMUNJSKA 4p (104-86)
  3. Srbija 2p (79-78)
  4. Čile 0p (46-120)

Danas se igralo i Srbija – Čile (30-16).

RUMUNJSKA – DANSKA 23-39

AŽURIRANJE u 22.55. Finalna utakmica, rezultat 23-39.

Opet je promašila Lorena Ostase, iz okreta.

Rumunjska presudno poražena od Danske na Svjetskom prvenstvu u rukometu za žene.  Što je sljedeće za tricolore?
Lorena Ostase

Min. 49: domaćini vode sa 14 golova, maksimalnom razlikom (18-33), nakon uspjeha Jorgensena.

Min. 46: 17-29: konačno, Alexandra Badea pogađa, s krila.

Treći sedmerac brani Althea Reinhardt, Alicia Gogârlă promašuje.

Min. 42: 16-28, gol Andreea Popă, preskok preko vratara Sandra Tofta.

Min. 37: 13-25, Diana Lixăndroiu, sa 7 metara.

Min. 32: Gogârla pogađa, 11-21.

Alicia Gogârlă promašuje bacanje sa 7 metara (drugi promašaj, nakon onog Elize Buceschi).

AŽURIRANJE u 22.19: drugi dio je počeo.

Letim iznad obrane trobojnice
  • Nakon dobrih 19 minuta Rumunji su poklekli i nakon 30 minuta vode s 11 golova razlike.

AŽURIRANJE u 22.05: Poluvrijeme 10-21 uz samo jedan pogodak naših cura u zadnjih 11 minuta prvog poluvremena!

Min. 26: 10-15, pogađa Diana Lixăndroiu, nakon 7 minuta “suše”.

Min. 24: sjevernjaci su se odlijepili s 5 golova (9-14).

Min. 19, 9-11: Pintea pogađa i skupljamo razliku.

Min. 19: Cristina Laslo je eliminirana, dvostruka inferiornost na 50 sekundi.

Min. 18: 8-10, nakon što Diana Ciucă zatvara vrata, u situaciji inferiornosti, nakon eliminacije Darije Bucure.

Min. 12: 7-7, gol Crina Pintea, u brojčanoj nadmoći.

Min. 11: 5-6, Buceschi, iz udarca sa 7 metara.

Min. 8: 4-5, novi pogodak potpisuje Seraficeanu, uvukao se u polukrug Nordijaca.

Min. 5: 2-4, strijelac Sonia Seraficeanu.

Min. 5: trener Florentin Pera traži timeout, pri rezultatu 1-4. Trikolori su zabili samo jednom.

Utakmicu u Jyske Bank Boxenu prati 12.500 gledatelja.

AŽURIRANJE u 21.30. Rumunjska je imala početni udarac. Eliza Buceschi otvorila je gol.

***

U prve dvije utakmice na CM-u učenice Florentina Pera i

Rumunjska se do sada nije mogla osloniti na usluge zvijezde. Večeras će izostati i zvijezda reprezentacije.

“Ovo je posljednje Svjetsko prvenstvo! Jako se trudim i želim igrati! Osjećam se bolje, svaki dan mi je sve bolje. Za sada ne znam točno kakva je moja situacija. Svaki dan pokušavam učiniti više. Treba mi barem pun trening s momčadi da uđem u igru”, izjavio je Neagu u intervjuu za Fanatik.

Zadnja pobjeda s Nordijcima, prije 7 godina

Posljednji susreti dviju reprezentacija odigrali su se u pretkolu Europskog prvenstva 2022., a Danci su slavili u obje utakmice odigrane 2022., 32-27 i 35-28.

Na nekom Svjetskom prvenstvu ove dvije reprezentacije nisu se susrele od 2015. kada su “trikolori” slavili 31-30 nakon produžetaka i osvojili broncu.

Posljednja pobjeda Rumunjske nad Danskom datira iz 2016. s predolimpijskog turnira, tada je dobivena s 32-25.

U glavnoj skupini, sljedećoj fazi ženskog rukometnog SP-a, u koju je već kvalificirana, Rumunjska će odigrati 3 utakmice, protiv ekipa iz skupine F (Njemačka, Poljska i Japan).

Timovi ulaze u glavnu skupinu s dotad skupljenim bodovima ispred ostalih kvalificiranih timova. Kod trikolora bodovi sa Srbijom i Danskom, trenutno dva.