Rumunjska, 4. mjesto u gimnastici u ekipnom finalu na Europskom prvenstvu. Dvije medalje osvojene na natjecanju

Rumunjski tim postigao je ukupnu ocjenu 156,397, više od dva boda iza brončanog tima.

Zlatna medalja pripala je Italiji (164,162), srebrna Velikoj Britaniji (162,162), a broncu je osvojila Francuska (158,796).

Dvije medalje za Rumunjsku na Europskom prvenstvu u gimnastici

Rumunjska je završila sudjelovanje na EP-u u Riminiju s dvije medalje u pojedinačnim finalima, obje srebrne, koje je osvojila Sabrina Maneca Voinea na gredi i parteru. Zauzela je 4. mjesto u pojedinačnoj kombinaciji, a na istoj poziciji bile su Lilia Cosman na gredi i Ana Bărbosu na preskoku.

Rumunjska, 4. mjesto u gimnastici u ekipnom finalu na Europskom prvenstvu.  Dvije medalje osvojene na natjecanju
Sabrina Maneca Voinea s medaljama osvojenim u Riminiju Foto: Rumunjski gimnastički savez

Osim rezultata, EP u Riminiju bilo je važna ispitna etapa za seniore trikolora koji su s ekipom kvalificirani za Olimpijske igre u Parizu.

Na natjecanju u Riminiju, u finalu juniorki na spravama, također u nedjelju, male trobojnice ostvarile su rezultate: Anamaria Mihăescu – preskok (8. mjesto, 12.566) i greda (6. mjesto, 11.566), odnosno Alexia Blănaru – greda (8. mjesto). , 10,566).

U ekipnom poretku juniora Rumunjska je završila na 8. mjestu (142.063 boda).