Roma-Sassuolo 1-0, gol Pellegrinija i De Rossija u lovu na Ligu prvaka

Roma je na Olimpicu pobijedila Sassuolo 1-0 i vratila se nizu uspjeha nakon prvenstvenog remija s Fiorentinom i bezbolnog poraza u Europskoj ligi od Brightona. De Rossijevim Giallorossima trebao je samo pogodak kapetana Pellegrinija na početku drugog poluvremena da osvoje tri boda i popnu se na 51 bod na ljestvici, -3 iza četvrtoplasirane Bologne. Ballardinijevoj momčadi obrambeno pozorna utakmica s malo razmišljanja prema naprijed nije dovoljna da napusti Olimpico s nekoliko bodova, ostavljajući ih na pretposljednjoj poziciji s 23 boda.

Utakmica

Za utakmicu protiv Neroverdija, De Rossi se mora nositi s nedostatkom Dybale i bira Aouara u ofenzivnoj liniji zajedno s Lukakuom i El Shaarawyjem. U obrani ima mjesta za Karsdorpa i Spinazzolu, dok se Abraham vratio na klupu. Ballardini postavlja Obianga i Racina u vezni red, s Matheusom kao ofenzivnim veznim iza Pinamontija. Defrel i Laurienté na vanjskim dijelovima.

Roma je dobro krenula i odmah se približila vodstvu u 5. minuti: centaršut Spinazzole na Lukakua koji glavom šutira pored gola. De Rossijev tim manevrira s neroverdijem spremnim za ozljedu pri ponovnom startu. Lopta Laurentéa bila je nešto duga za Pinamontija. Momčad Giallorossi kontinuirano ima loptu u posjedu, ali ostaje nekoliko praznina od strane mišićavog začelja koje je postavio Ballardini koji pokušava ublažiti pritisak u 22. minuti s Obiangom iz daljine, ali udarac bivšeg igrača Atletico Madrida završava visoko. U 24. minuti Sassuolo je krenuo u kontranapad, ponovno je Laurienté ciljao na Mancinija i pucao, no branič je uspio zatvoriti u korner.

U 26. minuti gosti su tražili jedanaesterac zbog prekršaja Lukakua nad Erlicom nakon kornera, ali je sudac Manganiello dopustio da se nastavi. Roma opet kreće u forsiranje iu 31. minuti veliki rizik za Sassuolo: na ubačaj Spinazzole vratar gubi loptu, ali je vraća prije Mancinijeve intervencije. U 37. minuti Roma je ostala bez Spinazzole, umjesto njega ušao je Angelino. U završnici prvog poluvremena, nakon slobodnog udarca Pellegrinija na daljoj vratnici, Llorente je glavom vratio loptu na centar, a Ferrari ju je odbio u korner. U 45. minuti Lukaku je ponovno bio blizu pogotka: na ubačaj Pellegrinija, Belgijac je opet glavom poslao loptu pored gola.

Počinje drugo poluvrijeme i Roma odmah dolazi do vodstva: u 50. minuti osobna akcija Pellegrinija koji kreće s lijeve strane, centrira se i desnom nogom s ruba svladava Consiglija udarcem koji završava u donjem kutu. lijevo od vratara za 1-0. U 56. minuti Roma je još jednom bila opasna iz penala: korner Pellegrinija i udarac glavom Llorentea koji je prošao pored gola. Sassuolo reagira iu 67. minuti dolazi do izjednačenja Račić koji precizno puca s ruba, ali Svilar odbija prijetnju.

U 74. minuti velika prilika za Lukakua: Belgijac odlično brani loptu tijelom i puca s ruba, ali lopta odlazi u aut zahvaljujući Erlicovu odbijanju kojega suci nisu vidjeli. U 75. minuti došao je red na Baldanzija, koji je nedavno ušao umjesto Aouara, da se približi udvostručenju rezultata: ofenzivni veznjak Giallorossija je zaplesao u prostoru i završio, ali Consiglijev refleks odbija pogodak. Roma je uvelike riskirala u 80. minuti kada je na centaršut Bajramija Llorente intervenirao i skrenuo loptu na svoj okvir, a onda je Viti s nekoliko koraka pucao visoko preko grede. Mučno finale za Romu, s malo umora u nogama, koja je ponovno pokušala s Baldanzijem u 88. minuti, no Consigli je to blokirao po zemlji. Sassuolo više ne predstavlja opasnost, a Roma završava s dobrim uspjehom prije međunarodne stanke.