Roma-Juventus 1-1, golovi Lukakua i Bremera: Allegri vidi Ligu prvaka

Roma i Juventus remizirali 1-1 u utakmici koja je na rasporedu danas 35. kola Serie A. Giallorossi poveli Lukakuom u 15. minuti, Juventus odgovorio Bremerom u 31. minuti. Ždrijeb omogućuje Juventusu da se popne na 66 bodova: Allegrijeva momčad blizu je aritmetičkog plasmana u sljedeću Ligu prvaka. Roma, peta sa 67 godina, riskira da je uhvati Atalanta.

Utakmica

Nakon utakmice Europske lige protiv Leverkusena, De Rossi je od starta s Dybalom i Lukakuom izabrao Baldanzija u Romin trozubac. U obrani desno Kristensen i lijevo Angelino, središnji par čine Llorente i Ndicka. Allegri, pak, ne odustaje od napadačkog tandema Vlahović-Chiesa s potvrđenim Weahom na desnom krilu, dok Cambiaso igra lijevo. Iza trojke koju čine Gatti, Bremer i Danilo.

Juve je dobro krenuo s Vlahovićem koji je u 7. minuti pucao pored gola na servis Chiese. Roma odgovara u 11. minuti: Angelino ubacuje na dalju stativu za Kristensena koji sam glavom šalje loptu na gredu. U 15′ Roma prolazi: Baldanzijev udarac s desne strane i lopta je servirana u centar Dybali koji servira Cristantea, veznjak puca prvi, ali pronalazi otklon od Gattija koji ipak zapravo servira Lukaku koji ne griješi i postavlja na 1-0. U 27. minuti Belgijac brani jednu loptu i servira Pellegrinija koji pokušava zakrivljenim udarcem s ruba, ali lopta je odbijena u korner. Juve diže ritam i u 31. minuti dolazi do izjednačenja: Chiesin broj koji ubacuje s desne strane i pronalazi Bremer koji svima oduzima vrijeme glavom i postiže 1-1.

Na početku drugog poluvremena Juve je odmah zaprijetio. U 47. minuti još jedno proigravanje Chiese ostavlja Kristensena na mjestu fintom, ulazi u prostor i pokušava pucati, ali pogađa unutarnju stativu, a lopta prelazi cijelu liniju gola i izlazi na suprotnu stranu. U 58. minuti došlo je do kontakta Weaha i Paredesa na sredini terena, Roma je tražila drugi žuti karton, ali je sudac Colombo pustio De Rossija da bijesno nastavi, dok je Allegri, izbjegavši ​​opasnost, odmah zamijenio Weaha umjesto Kostića .

Juve se ponovno razigrao, au 62. minuti Chiesa prima loptu i pokušava je preuzeti., fokusira se i snažno šutira, ali Svilar je oprezan. Roma ponovno kreće u visoki presing, au 67. minuti sjajno proigrava Baldanzi koji se oslobađa i s leđa servira Pallegrinija na centar, no zaključak je skrenut u korner. Giallorossi je još uvijek blizu pogotka u 69. minuti: nakon gužve u prostoru nakon ubačaja iz kuta, Kristensen pokušava koordinirati, ali Danilo spašava glavom dok Szczesny ostaje izvan igre.

Juve odgovara u 79. minuti Locatellijem koji na rubu kaznenog prostora izbacuje loptu u kontru, no Svilar se spušta da je dodirne i pošalje u korner. Isti vratar Giallorossija uzvisio se u 79. minuti kada je Keanov udarac glavom skrenuo preko grede. Ali posljednju priliku za uspjeh ima Roma. U 94. minuti Abraham je servirao u kazneni prostor, kontrolirao i završio snažnim udarcem, ali mu je Szczesny odbio pogodak..