Real Madrid-Bayern München 2-1, Ancelotti u finalu Lige prvaka s dramatičnim povratkom

Real Madrid se vraća i pobjeđuje Bayern München 2-1 u fotofinišu uzvratne utakmice polufinala Lige prvaka i leti u finale protiv Borussije Dortmund. Momčad Ancelottija je nakon 2-2 u prvoj utakmici na Allianz Areni između 87. i 92. minute preokrenula susret Joseluovim golom koji je izbrisao njemačku prednost koju je postigao Davies. Santiago Bernabeu svjedoči još jednom nevjerojatnom europskom povratku nakon onih kojima su se divili prije nekoliko godina protiv PSG-a i Manchester Cityja. Real Madrid leti za London, 1. lipnja na Wembleyu će se u osamnaestom finalu svoje povijesti susresti s Borussijom Dortmund i krenuti u potragu za petnaestim Europskim kupom. Ancelotti traži svoju petu osobnu Ligu prvaka, nakon 2 pobjede s Milanom i 2 s Realom, posljednju prije 2 godine.

Utakmica

U Madridu presuda dolazi na kraju utakmice koju Real počinje s papučicom gasa. Ancelottijeva momčad bila je vrlo blizu pogotka u 13. minuti. Vinicius iskorištava Carvajalov nizak centaršut, puna vratnica. Neuer je nevjerojatan u uskraćivanju pogotka Rodrygu dok traži pobjedničko dodavanje. Bayern izlazi iz ljušture i pokazuje se u 28. minuti: Kane iz voleja, Lunin pozoran. Real je zadržao kontrolu nad utakmicom, ali je u završnici prvog poluvremena teško ulazio u otvor.

Blancosi ubrzavaju na početku drugog poluvremena i skupljaju prilike u serijama. U 55. minuti Rodrygo na servis Viniciusa iz izvrsne pozicije promašuje okvir. Rodrygo ponovno pokušava iz slobodnog udarca u 59. minuti, Neuer savršen. Njemački vratar ponavlja se u 60. minuti na Viniciusu. Bayern je odolio i pogodio u prvoj pravoj prilici drugog poluvremena. Davies leti lijevo, pije Rudiger i savršenom desnicom pogađa centar na daljnjoj vratnici: 0-1 u 68. minuti. Real je krenuo naprijed i zabio u 73. minuti: autogol je nagradio Španjolce, ali je izjednačenje poništio VAR zbog očitog prekršaja Caravajala na Kimmichu. Imao bi Bayern prostora za napad u kontranapadu, ali ne žulja. Real Madrid pritišće i izjednačuje u 88. minuti, zahvaljujući kolosalnoj pogrešci Neuera. Viniciusov udarac desnom nogom je podmukao, ali nezaustavljiv, vratar odbija, ali ne blokira: Joselu nabacuje loptu i zabija, 1-1. Dodatno? Ne. Kraj je, za promjenu, pravi. U 92. minuti Rudiger izvodi jedanaesterac na rubu zaleđa zlatna lopta Joseluu: samo ga gurni u gol, 2-1. Igra se 14 minuta nadoknade, Bayern protestira zbog sumnjivog ofsajda koji DeLigtu uskraćuje potencijalnih 2-2. Real u finalu. Drugi put.