Rangersi se ne boje spustiti se i isprljati — čak ni s Mattom Rempeom na klupi

RALEIGH, NC — U Gardenu su napravili ono što je potrebno u držanju servisa za vodstvo od 2-0 u drugom kolu doigravanja Stanley Cupa, ništa više od toga. Ali čekajte malo, Rangersi su učinili puno više od toga.

U prvom setu u Gardenu, ovi plavokošuljaši pokazali su da imaju prave stvari za doigravanje. Ovo nije operacija u bijelim rukavicama. Rangersi su se transformirali. Mogu se zaprljati i s najboljima od sebe, a ponekad to i čine.

Njihov sljedeći zadatak je baciti čekić na Canes u utakmici 3 u četvrtak, to je stati im na metaforičko grlo i ne pustiti ih ni na trenutak, ne dopustiti trećoj najboljoj momčadi NHL-a da dobije nadu.

Godine 2012. Rangersi su pobijedili Capitalse u trostrukom produžetku treće utakmice u Washingtonu, što je klubu trebalo dati zamah. Nije. Blueshirtsi su izjednačili u četvrtoj utakmici, bili su poraženi i uvučeni u iscrpljujuću seriju od sedam utakmica. Ako će ovo biti vrijeme Rangersa, da klub stavi svoj pečat na to.

“Mislim da gradite samopouzdanje tijekom regularne sezone, gradite taj temelj da imate uvjerenje da bez obzira kakva je situacija u igri, mi nismo ispali iz nje, imamo sposobnost vratiti se u igru ​​i boriti se za u posljednjoj sekundi,” rekao je Barclay Goodrow u srijedu nakon pobjede njegove momčadi u 2. utakmici, 4-3 dvostrukim produžecima. “Ne znam da to nužno treba obnoviti u doigravanju.

“Mislim da se naše samopouzdanje nije pokolebalo tijekom sezone. Gradite ga kroz sezonu. Ništa se neće promijeniti.”

Rangersi su postali jači kako je maraton u utorak trajao 87 minuta i 24 sekunde napredovao. Bili su brži do paka, jači u borbama i češće dolazili do mreže. Ima prostora za napredak u obrani kroz neutralnu zonu, gdje je Carolina pretvorila 1-3-1 u pola funte Lacey Swiss i postoji potreba za obuzdavanjem forecheck-a kako bi se barem usporili Canesovi, koji uvijek djeluju na jedan ubrzati.

Rangersi su postali jači iako su igrali s 11 napadača nakon 17:27 druge trećine koja je označila kraj pete i posljednje izmjene Matta Rempea. Ako izračunate, to je jednako konačnih 49:57 utakmice. Nekoć davno, Petr Klima je sjedio na klupi Oilersa sve osim jedne izmjene u tri produžetka prve utakmice 1990. finala protiv Bostona. Opet se popeo i zabio za 15:13 — nakon što je dobio jednu promjenu prethodnih 55 minuta. Možda bi to bio Rempe da je utakmica otišla do kasnih sati.

Nije idealno smanjiti na 11 u igri doigravanja, ali Max Comtois iz Caroline dobio je jednu promjenu od 32 sekunde nakon druge trećine, dok je Stefan Noesen dobio 2:09 nakon sredine druge trećine, a Jesperi Kotkaniemi je dobio samo 3:38 u posljednjih 48 minuta.

Plavokošuljaši su to uspjeli miješanjem i usklađivanjem između svojih ugovorenih donjih pet s glavnim trenerom Peterom Lavioletteom koji je dirigirao na klupi, pozivajući na brze izmjene. Alex Wenneberg je, primjerice, imao 10 smjena u trećoj trećini u prosjeku 25 sekundi po. Goodrow je imao prosjek od 23 sekunde u svojih osam smjena u trećem miješanju među Jimmyjem Veseyjem, Willom Cuylleom, Wennbergom i Kaapoom Kakkom, a Fin je dobio samo ukupno 5:00 kroz prva dva razdoblja i 11:25 za igru.

Rempe nije dobio smjenu u trećoj trećini u četvrtoj utakmici protiv Capsa ili u prvoj utakmici protiv Caroline. Ali njegova minutaža – 38:11, ukupno u doigravanju – ima vrijednost. On je poput Živjeli. Svi znaju njegovo ime. Rangersi već neko vrijeme rade sa skraćenom klupom i postali su joj vješti. Također su dobili 15 uzastopnih utakmica s Rempeom u postavi i imaju ukupni omjer 20-2-1 s njim.

Ipak, utorak je možda uzeo danak. Rangersi možda smatraju da nije izvedivo startati sa skraćenom klupom i da su 48 sati kasnije potrebne svježe noge, svježije čak i nego što bi trebale biti Rempeove.

“Provjeravam da idemo u Carolinu s postavom koju želimo”, rekla je Laviolette. “Razumijem pitanje [about Rempe,] ali osjećam [cutting the bench] događa se cijelo vrijeme u doigravanjima kada dođete do toga.

“Bez obzira na minutažu, važno je pobijediti u toj hokejaškoj utakmici.”

U međuvremenu, Kelly Sutherland ne bi trebalo biti dopušteno suditi još jednu utakmicu Rangersa u doigravanju. Trebalo bi ga suspendirati bez plaće. Nepoštovanje koje je sudac iskazao Rempeu mašući nekoliko prstiju u blizini lica broja 73 dok mu je držao predavanje nakon incidenta u prvoj trećini u kojem ga je srušio Jack Drury nakon što je možda udario u leđa čuvaru mreže Freddieju Andersenu bilo je sramotno.

Sutherland je izgledao poput nepokolebljivog oca koji kori tinejdžera koji je propustio policijski sat s njegovom kćeri na maturalnu večer. Rempe se nasmiješio. Sudac bi trebao biti onaj tko je ovdje punoljetan. Ne bi ga smjeli pustiti blizu Rangersa ostatak puta.