Rangersi izostaju protiv elitnih Jetsa iz Zapadne konferencije

Jetsi su meč protiv Rangersa u utorak navečer tretirali kao lakmus test protiv svog kolege na Istoku.

Rangersi, s druge strane, nisu mogli pomoći nego pristupiti onom što jest: Njihova šesta utakmica u devet dana.

Odigralo se na ledu Madison Square Gardena u skladu s tim, s Winnipegom koji je pobijedio Rangerse rezultatom 4-2 kako bi barem privremeno preskočio Canuckse za prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji prije susreta Vancouvera sa Sabresima kasnije u utorak navečer.

Poraz Rangersa pomiješan s pobjedom Hurricanesa nad Islandersima smanjio je razliku između dva kluba u Diviziji Metropolitan na samo dva boda.

A tu je i ovo: ostatak mjeseca nije nimalo lakši za Plavokošuljaše.

“Mislim da smo učinili mnogo pravih stvari za 40-ak minuta toga i odustaneš od nekih prilika koje te koštaju, a i oni su dobra momčad, igrat će čvrsto i svaka im čast,” rekao je Adam Fox, koji je asistirao za rezultat 3-2 Alexisa Lafrenierea krajem treće četvrtine prije nego što je napadač Jetsa Mark Scheifele završio hattrick pogotkom na prazna vrata. “Mislio sam da smo se teško borili. Samo tih 10-15 minuta [in the second period] ugrizao nas tamo. Mislim da mnoge momčadi trenutno igraju puno hokeja, znamo to i nosili smo se s tim ozljedama cijelu godinu. Očito, to boli, ali mislim da ipak pokušavaš izaći van i raditi prave stvari.”

Očito je došlo do nagomilavanja ove utakmice za Jetse, koji su u utorak bili bez svog glavnog trenera Ricka Bownessa zbog manjeg zahvata.

Nakon pobjede Winnipega nad Blue Jacketsima u nedjelju, Bowness je klasificirao Rangerse kao “veliki test” i “jednu od, ako ne i najbolju momčad lige”.

Nakon paklenog tjedna s dva seta uzastopnih utakmica, Rangersi su se naizgled još uvijek oporavljali od pet utakmica koje su se dogodile zbog promjene u Istočnoj konferenciji.

Natjecateljska natjecanja protiv Devilsa, Hurricanesa, Lightninga, Penguinsa i Islandersa bilo je teško napustiti, pogotovo s Bruinsima i Panthersima koji su im zurili u oči krajem ovog tjedna u četvrtak, odnosno subotu.

Rangersi su pali ravnopravno u drugoj trećini u kojoj su Jetsi postigli tri gola u usporedbi s jednim golom domaće momčadi Alexa Wennberga u igri snage.

Unatoč tome što su imali prednost od 16-7 u udarcima u posljednjem okviru, Rangersi su mogli smanjiti prednost Jetsa samo na jedan kada je Lafreniere odbacio pak s bloka ispred s 1:54 do kraja regularnog dijela.

Nije bilo dovoljno vremena, međutim, da Rangersi izjednače prije nego što je Scheifele zabio svoj 22. gol sezone na prazna vrata.

“Drugo razdoblje nije dovoljno dobro,” rekao je Mika Zibanejad. “Mislim da smo se malo udaljili od naše igre i očito oni rade dobar posao što su oštri prema nama u neutralnoj zoni. Par također poskakuje tu i tamo. Mislim da nam je druga trećina malo pokvarila igru, pogotovo s našim početkom.”

Klizajući bez dvojice od četiri najbolja obrambena igrača u Jacobu Troubi i Ryanu Lindgrenu, po prvi put otkako je Lindgren pao u pobjedi nad Islandersima u nedjelju, Rangersima je i to uspjelo protiv njih.

Chad Ruhwedel debitirao je u Rangersima zajedno sa Zacom Jonesom, koji je bio zamjena otkad je Trouba izbačen.

Dubinski komadi koji su pomogli timu da izdrži ovu tešku dionicu, međutim, ovaj put nisu bili tako učinkoviti.

To je nagnalo Petera Laviolettea da promješa svoje obrambene parove i neke od svojih napadačkih linija do treće trećine, što je nešto što glavni trener Rangersa nije učinio mnogo ove sezone.

“Dolazeći iz druge trećine, samo sam mislila da smo malo mirni, razgovarali smo o tome jako brzo samo da napravimo promjenu,” rekla je Laviolette. “Zamijenio sam nekoliko centarša i dao a [new] pogledaj treću dionicu.”