Rangerse poharao rival Lightning u potencijalnom pregledu doigravanja

TAMPA, Fla. — Potencijalni pregled doigravanja koji je bio finalni meč regularne sezone između Rangersa i Lightninga bio je zabavan koliko god može.

A da sezona završi u četvrtak navečer, vjerojatno bi ih bilo još sedam na horizontu.

U porazu u Amalie Areni rezultatom 6-3 golom na prazna vrata, Rangersi, kojima je Lightning prije samo dvije sezone uskratio kandidaturu za finale Stanley Cupa, podsjetili su se da neće imati pune ruke posla samo ako to učine. sastaju se s Tampa Bayom u prvom kolu, ali će uzeti sve od sebe ako se nadaju prolasku.

Obje momčadi možda nisu bile u punoj snazi, ali obje su momčadi igrale punom parom svojim vlastitim nemilosrdnim potezima.

Bio je to najbolji na golu, s Igorom Shesterkinom iz Rangersa protiv Andreja Vasilevskog iz Lightninga.

Snaga zvijezde bila je u potpunosti prikazana. Bilo je jasnog neprijateljstva. Došlo je do treće trećine.

“Nije ispalo jako”, rekao je Jimmy Vesey o konačnom kadru. “Nismo bili zadovoljni s posljednjih 10 minuta druge utakmice i trebali smo pogurati za početak treće. Dobili smo gol, ali nakon toga nisam mislio da smo imali dovoljno vremena.

“Nekako dobra lekcija za nas u nastavku. Utakmice doigravanja imaju dosta promjena momentuma i moramo naučiti upravljati time.”

Nakon što je Jack Roslović zabio svoj prvi pogodak kao Ranger i prekinuo rezultat 2-2 manje od dvije minute prije posljednjeg okvira, Lightning je zabio četiri bez odgovora i osigurao svoju prvu pobjedu nad Rangersima u regularnoj sezoni.

Zvijezde Tampa Baya preuzele su igru, a Blueshirtsi su uzvraćali samo pogreškama koje su sami sebi nanijeli.

Brayden Point, koji je izjednačio rezultat na tri poena, predvodio je Lightninge s tricom i nevjerojatnim ubacivanjem od šest poena, dok je Nikita Kucherov ubacio pet koševa u noći.

Kapetan Steven Stamkos također je pogodio pobjednika utakmice s jedinim power-play golom u natjecanju i pomogao Tampa Bayu da dobije četiri boda u odnosu na Islanderse na prvom mjestu s wild cardom na Istoku.

“Imaju nekoliko jako opasnih igrača s druge strane i oni su nas ozlijedili,” rekao je glavni trener Peter Laviolette.

Unatoč izgradnji vodstva od 2-0 sa snažnim uvodnim periodom, Rangersi su znatno pokliznuli u drugom nakon što su izgubili Mika Zibanejada s nešto više od 8 i pol minuta do drugog prekida.

Zibanejad je uzeo pak u lice na sekvencu u kutu zbog koje je švedski centar pojurio u svlačionicu držeći se za usta. Propustio je ostatak druge trećine, ali se Zibanejad vratio na početku posljednjeg frejma sa štitnikom za cijelo lice.

Tampa Bay je nagnuo led u svoju korist, generirajući značajno vrijeme u zoni i natječući se u bitkama pakova koje su Rangersi većinom dobili u prvih 20 minuta. Kratak gubitak Zibanejada očito je poremetio tijek igre Rangersa.

Odatle je samo spiralno, s preokretom Jonnyja Brodzinskog koji je zapalio Lightningov udarac.

Rano povećanje vodstva Lightninga od 2-0 imalo je nijanse doigravanja 2022. godine.

Rangersi su također u tom finalu Istočne konferencije ispalili dvije utakmice prednosti nad njima, odustajući od prednosti od 2-0 u trećoj utakmici na putu do četiri uzastopna poraza.

Ovaj bi meč mogao završiti kao najveća prepreka za Rangerse, koji tek trebaju naučiti kako riješiti Tampa Bay dvije godine kasnije.

“Da budem iskren, mislio sam da su imali dosta problema s nama tijekom 30 minuta”, rekao je Vesey. “Nekako smo počeli preokretati neke pakove i hraniti njihovu tranziciju, a njihovi vrhunski momci odigrali su nekoliko puta. Samo sam mislio da se zamah počeo okretati zbog izgubljenih lopti na kraju druge.”