Postecoglou u zemlji snova dok se utrka za Ligu prvaka zahuktava

Tottenham je nanio domaći poraz od 4-0 Aston Villi s 10 igrača dok su igrači Angea Postecogloua uvjerljivo dobili ovu ključnu bitku u utrci za kvalifikacije za Ligu prvaka.

Nedjeljni ključni okršaj između četvrtog i petog igrača kapetan Ville John McGinn opisao je u pripremama kao “najvažniju utakmicu u novijoj povijesti kluba”.

Momčadi Unaija Emeryja imali su priliku odmaknuti se osam bodova od Spursa u utakmici no umjesto toga kapetan domaćina vidio je crveno u neugodnom kolapsu u drugom poluvremenu.

ČITAJ VIŠE:

Tottenham se primaknuo na dva boda Villi pobjedom koja je započela tako što je James Maddison preokrenuo sjajnim ubačajem Pape Matara Sarra u 50. minuti.

Brennan Johnson postigao je fantastičan drugi pogodak tri minute kasnije, a McGinnov ishitreni, frustrirani izazov Destinyja Udogieja doveo je do izravnog crvenog kartona koji je okončao nade Ville u povratak.

Son Heung-min i zamjena Timo Werner pogodili su u nadoknadi vremena kada su Spursi osigurali uvjerljivu pobjedu u Midlandsu, prekinuvši Villin niz od tri uzastopne pobjede u Premier ligi u ovom susretu.

Igrači su izašli da puše i pirotehniku ​​na Villa Parku, ali u prvom poluvremenu nije bilo vatrometa o kojem bi se moglo pisati.

Ollie Watkins je prijetio da će kazniti visoku liniju Spursa na početku, s tempom oporavka Mickyja van de Vena koji je spasio Cristiana Romera nakon što je napadač u formi probio kraj njega.

Još jedan primjer takvog pristupa vidio je Watkinsa koji se provukao prije nego što je zastavica u zaleđu spasila napadača Ville nakon što je Pedro Porro presjekao njegovo nedovoljno pečeno dodavanje Leonu Baileyu.

Guglielmo Vicario izveo je probni slobodni udarac McGinna, a Matty Cash probio loptu nakon što je blokiran cutback, dok je na drugoj strani Villina obrana od pet igrača držala utišanim napad Spursa.

Villa je bila blizu vodstva u udarcu poluvremena iz kratkog kornera. Lopta je vraćena da bi McGinn pogodio dobro upućen centaršut, a udarac glavom Lucasa Dignea bio je usko precizan.

ČITAJ VIŠE:

Postecoglouovi ljudi izbjegli su tu prijetnju i vratili se s prekida s poletom u svom koraku, a čak ni Van de Venovo rano povlačenje nije ih moglo izbaciti iz nesporazuma.

Ozlijeđenog braniča Tottenhama morao je zamijeniti Radu Dragusin i krenuo je niz tunel baš kad su njegovi suigrači i gostujuća ekipa slavili iza njega.

Sarr je pogodio izvanredan centaršut s desne strane koji je Maddison dočekao ispred dvojice braniča Ville i pogodio u 50. minuti.

Čovjek Spursa je krenuo slaviti u gostima, a zatim se okrenuo prema domaćim navijačima kada je pokazao svoje pikado slavlje.

Gostujuće horde ponovno su bile na nogama tri minute kasnije kada je loše dodavanje Ezrija Konse Tielemansu sjajno presjekao Dejan Kulusevski, a Son je pokupio loptu i odigrao na Johnsona koji je briljantno skrenuo izvan Emiliana Martineza.

Emery je odgovorio promjenom kadra i forme, da bi ga iz kolosijeka izbacilo isključenje McGinna u 65. minuti.

Frustrirani kapiten Ville zbrisao je Udogieja glupim napadom, što je dovelo do sukoba u kojem su sudjelovale obje momčadi jer je sudac Chris Kavanagh pokazao izravni crveni karton.

“2-0 u vašem finalu kupa” urlali su razdragani putujući navijači, koji su vidjeli Kuluševskog kako pokušava dodati trećinu dok su kružili protiv domaćina od 10 igrača.

Vicario se raširio kako bi zaustavio zamjenskog Nicola Zaniola, ali Tottenham je imao kontrolu i pogodio još dva puta u nastavku.

Son je pogodio nakon dodavanja Kulusevskog u 91. minuti, a zamjena Werner dovršio je poraz četiri minute nakon dodatnih 10 dok su domaći navijači čistili.