Portland Timbersi isključeni od Houston Dynama

U subotu navečer doživjeli su svoj prvi poraz ove sezone, izgubivši 1-0 na gostovanju kod Houston Dynama.

Jedini pogodak na utakmici postignut je u 43. minuti nakon što su se vratar Timbersa Maxime Crepeau i branič Juan Mosquera sudarili u sredini šesnaesterca dok su pokušavali obraniti Ibrahima Aliyua dok je pratio centaršut Dinama.

Aliyu se pojavio iz gužve s loptom i pospremio je u prazan gol za lagani pogodak, na veliko oduševljenje većine od 16.003 navijača koji su gledali na Shell Energy Stadium.

Bio je to drugi uzastopni poraz Portlanda u Houstonu, nakon poraza Timbersa od 5-0 prošlog kolovoza, što je prethodilo razlazu momčadi s bivšim trenerom Giovannijem Savareseom.

Timbersi (2-1-1, 7 koševa) su imali nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, unatoč tome što je Houston držao 2-na-1 prednost u posjedu, ali nisu uspjeli dobiti ni jednu od bivšeg vratara Portlanda Stevea Clarka.

U drugom poluvremenu Santiago Moreno je u 54. minuti zavitlao s oko 20 metara udaljenosti i završio pored daljnje vratnice.

Slične šanse također su propale Timbersima, koji su završili s četiri udarca na gol i 1,5 očekivanih golova, ali su ostali prazni kod stvarnih golova.

“Imamo vjerojatno četiri ili pet stvarno velikih prilika za postizanje golova i dobijemo utakmicu 3-1, a nismo”, rekao je novinarima trener Timbersa Phil Neville. Nismo bili dovoljno nemilosrdni, nismo imali kvalitetu u finalu. Ne mogu zamjeriti trudu.”

Houston (1-1-1, 4 boda) također je imao četiri šuta prema golu (1,1 očekivani gol) na putu do svoje prve pobjede u sezoni.

Neville je rekao da su se Timbersi držali svog plana igre i da su ostali disciplinirani iako je Dynamo kontrolirao loptu.

“Utvrdili su da je stvarno teško doći do bilo kakvog značajnog posjeda”, rekao je Neville. “Imali su dosta posjeda ispred nas, ali ne baš preko nas.”

Sljedeće: Timbersi se vraćaju kući kako bi se suočili s Philadelphia Unionom u 19:30 sljedeće subote (MLS sezonska propusnica na Apple TV-u).